آتش میراث جهانی 600 ساله ژاپن را نابود کرد، عکس

به گزارش وبلاگ کابینت، قلعه تاریخی شوری در جزیره اوکیناوای ژاپن که از پنجشنبه دچار حریق شده بود، بخش بزرگی از سازه خود را از دست داد.

آتش میراث جهانی 600 ساله ژاپن را نابود کرد، عکس

ایسنا: آتش در این قلعه تاریخی که نمادی از قلمرو پادشاهی کهن ریوکیو و همچنین بهبود شرایط جزیره اوکیناوا پس از جنگ جهانی دوم بود، از ساعت شروعین بامداد روز پنجشنبه شروع شد وبه سرعت سراسر این بنا را دربرگرفت و بیش از 100 آتش نشان پس از 10 ساعت کوشش توانستند آتش را مهار نمایند.

این حادثه خسارت جانی در پی نداشته است اما ساکنین خانه های اطراف قلعه شوری تخلیه شدند و آتش نشانان ساعت ها برای فرونشاندن آتش در این محل کوشش کردند. این آتش سوزی که هنوز علت آن اعلام نشده است از معبد اصلی شروع شده و به سرعت به دیگر قسمت های قلعه سرایت نموده است.

بنابر تصاویر تلویزیونی که از این قلعه منتشر شده است تنها اسکلت فلزی از این بنای تاریخی باقی مانده است.

قدمت قلعه شوری که یکی از جاذبه های مهم گردشگری محسوب می شود به زمان قلمرو پادشاهی ریوکیو بازمی شود که از سال 1429 شروع شد و در اواخر سده 1800 میلادی به دولت توکیو واگذار شد.

این بنای تاریخی اخیرا به عنوان یکی از نمادهای کوشش جزیره اوکیناوا برای غلبه بر ویرانی ها جنگ جهانی دوم نیز شناخته می شد. بیش از 200 هزار نیروی آمریکایی و ژاپنی شامل یک چهارم از جمعیت غیرنظامی جزیره در جریان یک جنگ سخت 28 روزه از آوریل تا ژوئن 1945 در این جزیره کشته شدند. این جزیره هم اکنون نیز میزبان چندین پایگاه نظامی آمریکاست.

قلعه شوری در جریان جنگ جهانی هدف بمباران سنگین نیروهای آمریکایی نهاده شد که جزیره را اشغال کردند تا این که ژاپنی ها در سال 1972 بار دیگر استقلال جزیره را به دست آوردند و قلعه شوری به شکل گسترده ای مرمت شد و از سال 1992 به عنوان یک پارک ملی در معرض دید عموم نهاده شد.

قلعه شوری در کنار مجموعه های اطراف آن در سال 2000 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید و بنابر اطلاعات موجود در سایت یونسکو این قلعه بازنمای 500 سال تاریخ پادشاهی ریوکیو است.

منبع: توریسم آنلاین

به "آتش میراث جهانی 600 ساله ژاپن را نابود کرد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش میراث جهانی 600 ساله ژاپن را نابود کرد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید