شروع پذیره نویسی سهام دولت در بانک ها

به گزارش وبلاگ کابینت، بانک تجارت باقی مانده سهام دولت در بانک های تجارت، ملت، صادرات و بیمه های البرز و اتکایی امین را بدون احتیاج به کد بورسی پذیره نویسی می نماید.

شروع پذیره نویسی سهام دولت در بانک ها

براساس گزارش روابط عمومی بانک تجارت، وزارت اقتصاد در اطلاعیه ای، فراخوان واگذاری و پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) واسطه گری اقتصادی یکم را منتشر نموده و به وسیله این واگذاری، به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، باقی مانده سهام خود در بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران و بیمه های البرز و اتکایی امین را واگذار می نماید.

بنا بر این گزارش پذیره نویسی از بامداد روز یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 شروع می گردد و تا ساعت 24 چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 ادامه دارد. حداقل مبلغ پذیره نویسی برای هر یک از اشخاص حقیقی دارای کد ملی 100 هزار ریال و حداکثر مبلغ 20 میلیون ریال قابل انجام است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد. قیمت هر واحد سرمایه گذاری مبلغ 100 هزار ریال در نظر گرفته شده است و وجوه واریزی باید مضربی از این عدد باشد. از مزایای این خرید، بهره مندی هموطنان از تخفیف 20درصدی است.

قیمت سهام تشکیل دهنده واحدهای سرمایه گذاری صندوق در روز شروع پذیره نویسی، متوسط قیمت سهام در 30 روز گذشته (منتهی به انتشار این آگهی) با احتساب 20 درصد تخفیف (که 5 واحد درصد از آن به عنوان دارایی سرمایه گذاران و به منظور انجام عملیات بازارگردانی نزد صندوق نگهداری خواهد شد) است.

تمامی متقاضیان اعم از مشتریان بانک یا سایر هموطنان می توانند با ورود حداقل اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد، نام پدر، کدپستی، شماره تلفن همراه و شماره شبای بانکی فرد پرداخت نماینده در این سامانه ثبت نام نمایند.

داشتن کد معاملاتی (کدبورسی) برای پذیره نویسی الزامی نیست و متقاضیان برای انجام معامله این واحدها که از 2 ماه بعد از تخصیص امکان پذیر است، می توانند به تدریج طی ماه های آینده و در فرصت مناسب در سامانه سجام ثبت نام نموده و کد معاملاتی را مطابق رویه های شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه دریافت و اقدام نمایند. بانک تجارت به منظور رفاه حال بیشتر هموطنان در حال آنالیز و افزایش شعب منتخب مجهز به سامانه ثبت نام سجام است که در آینده نزدیک لیست این شعب اعلام خواهد شد.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: تجارت نیوز

به "شروع پذیره نویسی سهام دولت در بانک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع پذیره نویسی سهام دولت در بانک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید