ابلاغ بخشنامه سفر ویژه تعطیلات محرم

به گزارش وبلاگ کابینت، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، ابلاغ بخشنامه سفر ویژه تعطیلات محرم صورت گرفت.

ابلاغ بخشنامه سفر ویژه تعطیلات محرم

داستان چیست؟

در متن بخشنامه ضروریات سفر در ایام سوگواری که از سوی ولی تیموری، رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استانها ابلاغ شده، آمده است: با توجه به فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) و پیش بینی احتمال انجام سفر و جابه جایی هموطنان عزیز برای حضور در مراسم معنوی و آیینی استانها، شهرها و روستاهای کشور ضمن نظارت بر رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی ابلاغی در قالب سفر هوشمند و حفظ حرمت ایام حسینی(ع) و در عین حال تکریم هموطنان و مسافران، لازم است تاسیسات گردشگری و دستگاه های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان در این روزها فعال باشند و خدمات رسانی مطلوب داشته باشند. به همین دلیل رعایت موارد ذیل در ابعاد ایمنی، بهداشتی، پذیرایی و اقامت، تردد جاده ای، اطلاع رسانی و راهنمایی مسافران اهمیت ویژه ای دارد:

1- ضرورت هماهنگی بیش از پیش دستگاه های عضو ستاد اجرایی سفر در استان برای خدمات رسانی به هموطنان و مسافران در چارچوب پروتکل های بهداشتی

2- آمادگی کامل تاسیسات گردشگری ـ رفاهی و خدماتی، تجهیز و نظافت هر چه بهتر نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی بین راهی

3- نظارت بر فعالیت تاسیسات گردشگری، دستگاه های عضو ستاد و در صورت بروز تخلف، برخورد با آنها

4- رعایت کامل شئونات ماه محرم بویژه ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در واحدهای تحت پوشش و گزارش موارد تخلف و خلاف هنجارهای جامعه به دستگاه های نظارتی

مقتضی است موضوع سریعاً در دستور کار ستاد اجرایی خدمات سفر استان قرار گرفته، ضمن برنامه ریزی و انجام هماهنگی های بین بخشی اطلاع رسانی لازم را در این خصوص بعمل آورند.

البته ستاد مقابله با کرونا پیش تر در اطلاعیه ای با اعلام شرایط قرمز در استانهای تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین و اعلام شرایط هشدار در استان های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان، از مردم خواسته بود برای پیشگری از خطر انتقال بیماری، از هرگونه سفر در تعطیلات تاسوعا و عاشورا پرهیز کنند.

وزیر بهداشت نیز گفته بود: خواهشم از مردم این است که عادی انگاری نکنند. با تمام شدن کنکور فرزندانشان دوباره بار و بندیل نبندند و به این جاده و آن جاده بروند. ما بیشترین گرفتاری را هنوز در استان مازندران داریم. هنوز هم خیز استان مازندران را شاهدیم. بیشترین عارضه را در استان مازندران بدلیل سفرها داریم. اگر سفر در اشاعه بیماری نقش نداشت، ویروس ووهان چین چگونه منتشر شد؟ خواهشم این است که سفرها را واقعا انجام ندهند.

منبع: همگردی

به "ابلاغ بخشنامه سفر ویژه تعطیلات محرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ بخشنامه سفر ویژه تعطیلات محرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید