ادامه اعتراضات در لبنان برای استعفای نخست وزیر مکلف

مردم لبنان در ادامه اعتراض به نخست وزیری حسان دیاب در نزدیکی ورودی مجلس این کشور در بیروت تظاهرات کردند.

ادامه اعتراضات در لبنان برای استعفای نخست وزیر مکلف

به گزارش ایسنا، به نقل از الیوم السابع، معترضان می گویند دولتی که کوشش برای تشکیل آن ادامه دارد، نماینده مردم نیست و از طرفی هم جوابگوی آرمان ها و مطالبات مردمی نیست که خواهان تشکیل دولتی از متخصصان مستقل از همه احزاب و جریان های سیاسی هستند.

تظاهرنمایندگان تاکید دارند، مکلف شدن دیاب برای تشکیل دولت جدید فقط با آگاهی از جریان سیاسی 8 مارس انجام شده است و مشخص نخست وزیر مکلف از اجماع ملی بهره مند نبوده و به اندازه کافی برای تشکیل دولتی بی طرف، همان دولتی که مردم خواهان آن هستند، مستقل نیست.

این معترضان گفتند، آنها به اعمال فشار خود با راه اندازی تظاهرات روزانه در برابر مقر مجلس و در همه میادین اصلی ادامه می دهند و حتی اگر لازم باشد بار دیگر به بستن راه ها متوسل خواهند شد تا دیاب را وادار نمایند از تشکیل دولت انصراف دهد و سپس شخصیت مستقلی پست نخست وزیری را برعهده گرفته و دولت مطلوب لبنانی ها را تشکیل دهد.

تظاهرنمایندگان تأکید کردند، اعتراضات مردمی در راستای تحقق اهدافشان ادامه داشته و طی روزهای آینده در میان مذاکرات گروه های سیاسی و نزاع آنها بر سر پست های وزارتی تشدید خواهد شد.

از سوی دیگر، بعضی از معترضان اظهار داشتند نبست به تکلیف دیاب برای تشکیل دولت جدید اعتراضی ندارند اما به این شرط که وزرای جدید همه از چهره های متخصص بوده و با مطالبات مردم و نیازهای مرحله کنونی لبنان همسو باشند چرا که در حال حاضر این کشور با بحران اقتصادی، اقتصادی و معیشتی نفس گیر دست و پنجه نرم می نماید. آنها می گویند دلیل حضورشان در میان تظاهرنمایندگان اعتراض به تأخیر در تشکیل دولت جدید است.

از سوی دیگر نماینده آژانس اطلاعات ملی لبنان در طرابلس اظهار داشت، در پی کوشش بعضی معترضان برای یورش به شرکت برق واقع در دیر عمار در شمال لبنان در اعتراض به قطعی برق و عدم عمل به وعده هایی که این شرکت قبلا درباره تأمین جریان برق داده بود، میان معترضان و نیروهای ارتش درگیری رخ داد و در اثر آن 18 تن زخمی شدند که 11 تن از آنها غیرنظامی و هفت تن نظامی هستند.

معترضان همچنین مسیرهای عرمان دیرعمار المحمره، بزرگراه میان عکار و طرابلس و نیز بزرگراه المنیه را بستند.

تظاهرات در لبنان در اعتراض به اوضاع معیشتی و فساد طبقه سیاسی حاکم از 17 اکتبر ادامه دارد.

منبع: عصر ایران

به "ادامه اعتراضات در لبنان برای استعفای نخست وزیر مکلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اعتراضات در لبنان برای استعفای نخست وزیر مکلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید