افتتاح و کلنگ زنی 572 پروژه عمرانی و تولیدی هفته دولت در مازندران

به گزارش خبرنگاران، محمد اسلامی صبح پنجشنبه در نشست خبری ویژه هفته دولت با بیان اینکه 544 پروژه هفته دولت افتتاح می گردد اضافه نمود: همچنین 27 پروژه با 386 میلیارد تومان اعتبار هفته دولت در استان کلنگ زنی می گردد.

افتتاح و کلنگ زنی 572 پروژه عمرانی و تولیدی هفته دولت در مازندران

وی اضافه نمود: از مجموع پروژه ها، 13 پروژه با 516 نفر اشتغالزایی و 532 طرح عمرانی و زیرساختی است و در مجموع 510 پروژه در حوزه ادارات و دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی و 35 پروژه در حوزه عمرانی شهری و شهرداری ها است و بالاترین پروژه ها در نور، آمل، بابل و ساری اجرا می گردد.

استاندار مازندران با گرامیداشت هفته دولت و شهادت شهیدان رجایی و باهنر گفت: آنان نشان دادند که می گردد که خدمتگزار بی منت بود و شانی جز خدمتگزاری نداریم.

وی با تاکید بر پیروی از سیره و منش شهیدان رجایی و باهنر و با بیان اینکه در دوران رشد به سر می بریم گفت: مازندران مملو از جوانان پرشور و ارزشی است اما در شرایط کنونی دشمنان با هزینه های هنگفت درصدد هستند مردم ما را از انقلاب و جمهوری اسلامی جدا نمایند و در پی آن هستند تا فراوری نارضایتی، بدبینی و ناکارآمدی نمایند.

استاندار مازندران با عنوان اینکه روی دیگری از سناریوهای مخرب در دستور کار دشمن قرار گرفته است اضافه نمود: در چنین شرایطی به هوشیاری و شناسایی غفلت ها احتیاج داریم و سیاست ها و برنامه هایی برای بالندی انقلاب دنبال کنیم.

اسلامی به اقدامات و سرمایه گذاری های انجام شده طی فعالیت دولت در استان مازندران یادآور شد: محورهای توسعه مازندران شفاف نبوده است درحالی که محورهای توسعه باید متاثر از استعدادهای سرزمینی باشد از اینرو حس عقب ماندگی در استان ایجاد گردیده است.

وی اضافه نمود: تعیین نبودن اینکه آیا مازندران قطب صنعتی، کشاورزی و یا گردشگری است سبب گردیده تا عدم نگاه یکپارچه را در استان ببینیم و امروز مهمترین مشکل، بخشی نگری در استان است.

استاندار مازندران به تشکیل اتاق فکر برای ترسیم نقشه توسعه وتعالی استان اشاره نمود و گفت: این نقشه توسعه و تعالی باید سه فاز را طی کند که احصاء مسائل و مشکلات استان، ارائه راه چاره ها برای حل مسائل از جمله فازها است.

اسلامی با اظهار اینکه توسعه با محوریت مردم باید محقق گردد گفت: در این راستا، بنیاد توسعه و تعالی استان ایجاد گردیده است.

استاندار مازندران با تاکید بر اقتصاد دریامحور، ایجاد همکاری و تبادلات با استان های هم مرز را امری مهم برشمرد و گفت: بخش خصوصی محور همکاری ها است و همه نوع حمایت را از بخش خصوصی به عمل خواهیم آورد.

وی به سفر هیئت اقتصادی ولگاگراد اشاره نمود و آن را نقطه عطفی برای توسعه مبادلات اقتصادی دانست و گفت: باید از این فرصت طلایی استفاده کنیم و هدفگذاری سه میلیارد دلاری صادرات در استان باید محقق گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "افتتاح و کلنگ زنی 572 پروژه عمرانی و تولیدی هفته دولت در مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با افتتاح و کلنگ زنی 572 پروژه عمرانی و تولیدی هفته دولت در مازندران

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید