اهمیت کنترل بیماری های واگیر در مناطق سیل زده

به گزارش وبلاگ کابینت، معاون درمان وزارت بهداشت و رئیس اورژانس کشور با سفر به استان گلستان با مردم به صورت چهره به چهره دیدار و مصاحبه کرد.

اهمیت کنترل بیماری های واگیر در مناطق سیل زده

به گزارشخبرگزاری مهر، پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور و قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت در سفر به استان گلستان ازنزدیک با سیل زدگان روستاهای استان گلستان از جمله محمدآباد دیدار کردند و مسائل مردم و وضعیت بهداشتی و درمانی این مناطق را مورد آنالیز قرار دادند. در این روستا ضمن اسکان بیش از ده ها خانواده به روستاییان خدمات بهداشت و درمان ارائه شد.

رئیس سازمان اورژانس کشور که ساعتی قبل برای رسیدگی به وضعیت هموطنان سیل زده در منطقه گمیشان، خواجه نفس و آق قلا حضور یافت در مورد رسیدگی به وضعیت سیل زدگان مناطق شمالی کشور اظهار کرد: وزیر بهداشت از ساعات اولیه پیگیر وضعیت بهداشتی و درمانی مردم این مناطق بودند، ستاد بحران و حوادث دانشگاه علوم پزشکی گلستان و مازندران نیز از دقایق اولیه موضوع مدیریت و پیشگیری از بحران سلامت را از همان ابتدا در دستور کار قرار دادند و پرسنل اورژانس و فوریت های پزشکی در مناطق سیل زده حضور یافتند و این مناطق را از لحاظ فوریت های پزشکی تحت کنترل داشتند.

وی اضافه نمود: به رغم بدی شرایط جوی اورژانس هوایی پروازهای موفقی داشته است و حداقل 6 نفر را از مرگ حتمی نجات داده است.

کولیوند اعلام کرد: در بازدیدی که صورت گرفت خوشبختانه شاهد حضور آمبولانس ها و اتوبوس آمبولانس های مستقر در مناطق سیل زده هستیم و به افرادی که نیازمند درمان هستند خدمات ارائه می نمایند.

وی گفت: امروز 5 بالگرد دیگر به منطقه اعزام شده و اورژانس هوایی گلستان تا کنون خدمات موفقی داشته است، مردم منطقه از وضعیت خدمات درمانی رضایت دارند و در حال حاضر موضوع کنترل بیماری های واگیر برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است.

کولیوند توضیح داد: باید به موضوع این بیماری ها توجه بیشتری داشته باشیم، خدمات اورژانس نیز به هموطنان آسیب دیده کماکان ادامه خواهد داشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "اهمیت کنترل بیماری های واگیر در مناطق سیل زده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهمیت کنترل بیماری های واگیر در مناطق سیل زده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید