اپل احتمالا مشغول تغییر مکانیزم حسگر اثر انگشت آیفون است

به گزارش وبلاگ کابینت، اگرچه روزبه روز به تعداد گوشی های اندرویدی که در رقابت با فیس آی دی سیستم سخت افزاری تشخیص چهره ارائه می دهند، افزوده می گردد ولی ظاهرا اپل می خواهد به ریشه های خود برگردد و سیستم حسگر اثر انگشت پیشرفته تری را عملی کند.

اپل احتمالا مشغول تغییر مکانیزم حسگر اثر انگشت آیفون است

در پتنتی که اپل ثبت نموده، شاهد نوع جدیدی از حسگر اثر انگشت هستیم. در این پتنت، از تکنولوژی مذکور تحت عنوان acoustic pulse coding for imaging of input surfaces یاد شده که اساسا به تبدیل سیگنال های سوتی به تصاویری از اثر انگشت اشاره دارد. هدف نهایی اپل این است که با حذف سنسور فیزیکی، سرعت این تکنولوژی بهبود پیدا کند و راحت تر بتوان در گوشی از آن استفاده کرد. در عوض، اپل می خواهد با بهره گیری از تعدادی مبدل های آکوستیک چنین امواجی را روانه اثر انگشت کند و بتواند آن را مورد آنالیز قرار دهد.

به عبارتی دیگر، با برقراری ارتباط بین انگشت و این مبدل های آکوستیک، تکنولوژی مذکور می تواند بازتاب امواج را با بانک اطلاعاتی مقایسه کند. اپل کاربردهای زیادی را برای این تکنولوژی در نظر گرفته که مثلا از بین آن ها می توانیم به نقشه برداری دقیق از گوش انسان با بهره گیری از این سیستم تصویربرداری آکوستیک اشاره کنیم.

اگرچه چنین مفاهیمی بسیار پیچیده هستند و به راحتی نمی توان آن ها را توضیح داد، ولی باید بگوییم که این تکنولوژی از لحاظ تئوری به اپل اجازه می دهد که چنین سیستمی را برای تمام فضای نمایشگر آیفون ارائه دهد که نسبت به تکنولوژی های فعلی حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر دقت و سرعت بسیار بالاتری خواهد داشت.

اساسا، این تکنولوژی می تواند به معنای نزدیک تر شدن به آینده ای باشد که در آن شاهد تعبیه سیستم های تشخیص چهره و تشخیص اثر انگشت آیفون در زیر نمایشگر خواهیم بود. یا شاید هم این تکنولوژی فقط در مرحله فرضیات قرار گرفته است و به این زودی ها عملی نخواهد شد. متاسفانه، با توجه به رویکرد شرکت اپل، نمی توانیم با قاطعیت بگوییم که این پتنت در کدام جهت قرار گرفته است.

منبع: Phone Arena

منبع: دیجیکالا مگ

به "اپل احتمالا مشغول تغییر مکانیزم حسگر اثر انگشت آیفون است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل احتمالا مشغول تغییر مکانیزم حسگر اثر انگشت آیفون است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید