ایجاد 250 هزار کیلومتر شبکه برق رسانی روستایی در کشور

به گزارش وبلاگ کابینت، چهل امیرانی گفت:تاکنون 250 هزار کیلومتر شبکه به منظور تامین برق 21.5 میلیون نفر روستایی ایجاد شده است.

ایجاد 250 هزار کیلومتر شبکه برق رسانی روستایی در کشور

به گزارش، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)،علی چهل امیرانی، مجری طرح برق رسانی روستایی با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی روزانه 4 روستای کشور برق دار شده است، گفت: تعداد روستا های برق دار شده از ابتدای انقلاب تاکنون 13 برابر شده و هم اکنون از مرز 57 هزار و 350 روستا گذشته است.

او با تاکید بر اینکه در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید به دو هزار و 709 روستا در سخت گذرترین و دور افتاده ترین مناطق کشور (هر هفته 9 روستا) برق رسانی شده است، ادامه داد: طی 6 سال اخیر جهت توسعه، نگهداری و بهسازی شبکه برق روستایی و برق رسانی به روستا ها و عشایر فاقد برق، سه هزار و 500 میلیارد تومان هزینه شده است که 3.5 برابر 6 سال قبل از دولت تدبیر و امید است.

مجری طرح برق رسانی روستایی با تاکید بر اینکه تاکنون 250 هزار کیلومتر شبکه به منظور تامین برق 21.5 میلیون نفر روستایی ایجاد شده است، اضافه نمود: برای سال 98 برق رسانی به 400 روستا و همچنین توسعه، بهسازی و نگهداری شبکه های برق روستایی موجود با اعتباری بالغ بر یک هزار و 500 میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته است.

چهل امیرانی با اشاره به اینکه در حال حاضر جمعیت روستایی برق دار در ایران به بیش از 99.7 درصد رسیده است، ادامه داد: بر اساس اطلاعات سایت آژانس بین المللی انرژی، این رقم در آمریکای مرکزی و جنوبی 86 درصد، قاره آسیا 85 درصد، خاورمیانه 78 درصد، آفریقا 36 درصد و به طور کلی در دنیا جمعیت روستایی برق دار حدود 76 درصد است. از این رو کشور ما در زمینه برق رسانی روستایی در شرایط بسیار خوبی واقع شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ایجاد 250 هزار کیلومتر شبکه برق رسانی روستایی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد 250 هزار کیلومتر شبکه برق رسانی روستایی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید