با هرگونه تجمع و مراسمی بشدت برخورد خواهد شد

به گزارش وبلاگ کابینت، استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر تشدید نظارت های اجرای پروتکل های بهداشتی به دلیل قرمز شدن شرایط شیوع کرونا، گفت، به همین دلیل افرادی که اقدام به برگزاری مراسم های عروسی و ختم با وجود شیوع ویروس کرونا می نمایند، شناسایی و با آنها مطابق قانون بشدت برخورد می گردد.

با هرگونه تجمع و مراسمی بشدت برخورد خواهد شد

به گزارش وبلاگ کابینت چهار محال و بختیاری؛ اقبال عباسی استاندار چهار محال و بختیاری ظهر سه شنبه در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونای این استان اضافه نمود: همزمان با شیوع ویروس کرونا، بعضی اقدام به برگزاری مراسم های پر جمعیت عروسی و ختم می کنند اما گزارشات کمتری نسبت به شناسایی عوامل برگزاری و برخورد با آن ها رسیده است، از این رو می طلبد در این خصوص اهتمام بیشتری به کار گرفته گردد.

وی با تاکید بر ساماندهی تیم های بازرسی در استان گفت: سه تیم بازرسی هرکدام به مسئولیت سازمان بازرسی، مرکز بهداشت و دفتر بازرسی استانداری تشکیل و چنانچه به نیرو، خودرو و تجهیزات بیشتری احتیاج است اعلام گردد تا با هم افزایی بین بخشی بتوان آن را تامین کرد.

با هر نهاد و مدیری که ملاحظات بهداشتی را مراعات نکند وفق مقررات برخورد خواهد شد

عباسی در مورد نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی هرگونه ملاحظه و مماشات را جایز ندانست و گفت: اگر نهادی و یا مدیری در مورد رعایت پروتکل های بهداشتی تخلفی داشته باشد باید این موضوع صورتجلسه شده و برای برخورد با فرد متخلف به ارگان مربوطه گزارش گردد.

رسانه ها و افراد متنفذ برای پیشگیری از کرونا وارد عمل شوند

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تا قبل از عید نوروز این استان یکی از سه استان برتر کشور در رعایت پروتکل های بهداشتی به شمار می رفت، توضیح داد: اگر رعایت پروتکل ها به همان روال قبل در استان تداوم یافته بود، بی شک گرفتاری امروز بسیار کمتر می شد از همین رو رسانه ها و اشخاص با نفوذ مردم را نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی تشویق کنند.

مصلی ها و مساجد با یک دوم ظرفیت باید فعالیت کنند

عباسی با بیان اینکه محدودیت های گروه های شغلی دو، سه و چهار در مناطق قرمز و محدودیت های گروه سه و چهار در مناطق نارنجی و محدودیت مشاغل گروه چهار در مناطق زرد اجرا می گردد، اضافه نمود: در مورد فعالیت مساجد و مصلی ها تصمیم بر این است که با یک دوم ظرفیت فعال باشند.

بانک ها با صاحبان چک های بلا محل مماشات کرده

استاندار چهارمحال و بختیاری توصیه کرد، بانک ها در مورد موعد چک بازاریان که متاثر از شیوع کرونا، کسب و کار آنها با تعطیلی روبرو شده است، یک تا 2 هفته به صاحبان چک ها برای نقد شدن آنها فرصت دهند.

در آخرین روزهای فروردین در شرایط قرمز کرونا نهاده شد

لازم به ذکر است، بر اساس آخرین رنگ بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرکرد و بروجن در شرایط قرمز یا خیلی پرخطر شیوع کرونا قرار دارند، شهرستان های فارسان، لردگان، کیار، بن و سامان در شرایط نارنجی و شهرستان های خانمیرزا، کوهرنگ و اردل نیز در شرایط زرد قرار دارند.

منبع: جام جم آنلاین

به "با هرگونه تجمع و مراسمی بشدت برخورد خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با هرگونه تجمع و مراسمی بشدت برخورد خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید