بدبینی اکثر شهروندان اروپایی نسبت به آینده اتحادیه اروپا

به گزارش وبلاگ کابینت، نتایج یک آنالیز حاکی از بدبینی اکثر شهروندان اروپایی نسبت به آینده این اتحادیه بوده و نشان می دهد که اکثر شهروندان در آینده فروپاشی این اتحادیه را ممکن می دانند.

بدبینی اکثر شهروندان اروپایی نسبت به آینده اتحادیه اروپا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کابینت به نقل از روزنامه زوددویچه سایتونگ، نتایج یک نظرسنجی که در 14 کشور عضو اتحادیه اروپا انجام گرفته است نشان می دهد که اکثر شهروندان این اتحادیه شناخت زیادی نسبت به اتحادیه اروپا داشته اما انتظارات بدبینانه ای نسبت به آینده دارند.

این آنالیز موسوم به Unlock Europes Majority توسط موسسه یوگو برای شورای اروپایی برای روابط خارجی در ماه مارس و آوریل ازبین بیش از 60 هزار نفر در 14 کشور عضو اتحادیه اروپا صورت گرفته است. در این نظر سنجی به مسئله آینده اتحادیه اروپا، امنیت و تحولات آب و هوایی پرداخته شده است.

به گزارش شورای اروپایی برای روابط خارجی ECFR نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که اختلاف زیادی بین درک از زندگی روزمره اروپاییان در اتحادیه اروپا و آنچه برای آینده انتظار دارند وجود دارد.

به عنوان مثال تنها یک اقلیت شرکت کنندگان در این نظرسنجی بر این عقیده بودند که هویت آن ها به عنوان اروپایی اهمیت کم تری از هویت ملی آن ها دارد.

نتایج این آنالیز نشان می دهد که با وجود این موضع مثبت درباره اروپا در بین شهروندان اروپایی اما اکثریت آن ها درباره آینده این اتحادیه بدبین هستند. اکثر شرکت کنندگان در این نظرسنجی این را محتمل می دانستند که اتحادیه اروپای فعلی در زمان قابل پیش بینی دچار فروپاشی گردد.

همچنین حتی احتمال جنگ بین کشورهای اروپایی توسط نیمی از شرکت کنندگان در این نظر سنجی رد نمی شد. تنها آلمانی ها، اسپانیایی ها، ایتالیایی ها و دانمارکی ها در این باره کمی خوش بین تر بودند. در این کشورها حداقل از هر دو نفر یک نفر چنین رویارویی نظامی را غیر ممکن ارزیابی کردند.

همچنین اکثر اروپاییان برای نسل بعدی انتظار یک دوران خوب را ندارند. در همه کشورهایی که در این آنالیز شرکت نموده اند اکثریت قریب به اتفاق شهروندان بر این باورند که اوضاع برای فرزندان امروز در آِینده بهتر از والدینشان نخواهد بود.

نتیجه این آنالیز همچنین نشان می داد که بزرگترین نگرانی شهروندان اروپایی مسئله دگرگونی های آّب و هوایی بوده و در همه کشورها اکثر قریب به اتفاق شهروندان حمایت از محیط زیست را حتی مهم تر از مسئله رشد مالی می دانستند. این مسئله حتی در کشورهایی که در آن بسیاری انسان ها اوضاع مالی خوبی نداشتند هم به همین شکل بوده است.

همچنین درباره اوضاع مالی در کشور یونان تقریبا حدود سه چهارم شهروندان اعلام کردند که پول کافی در اختیار ندارند. در فرانسه و مجارستان هم تقریبا از هر دو نفر یک نفر این دیدگاه را داشتند. شهروندان دانمارکی و سوئدی شرایط را کمی بهتر ارزیابی نموده بودند. در آلمان هم تقریبا بیش از 30 درصد شهروندان اعلام کردند که برای آن ها پول کافی باقی نمانده است.

شورای اروپایی برای روابط خارجی این طو ابراز عقیده نموده است که احزاب هوادار اروپا باید ترس ها و استرس های شهروندان را بیشتر مور توجه قرار دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بدبینی اکثر شهروندان اروپایی نسبت به آینده اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدبینی اکثر شهروندان اروپایی نسبت به آینده اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید