برهم صالح: اولویت های ملی بر ملاحظات حزبی مقدم شود

به گزارش وبلاگ کابینت، رئیس جمهوری عراق در جریان رایزنی های پارلمانی برای مشخص نخست وزیر جدید این کشور، خواستار ترجیح دادن اولویت های ملی بر اولویت های حزبی شد و بر ضرورت پایبندی به قانون اساسی و زمان مشخص شده در مشخص نخست وزیر جدید تأکید کرد.

برهم صالح: اولویت های ملی بر ملاحظات حزبی مقدم شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از سومریه نیوز، نهاد ریاست جمهوری عراق در بیانیه ای گفت برهم صالح، رئیس جمهوری عراق به رایزنی ها با رهبران فراکسیون های سیاسی، سندیکاها و گروه های مختلف به منظور معین نامزد پست نخست وزیری ادامه می دهد.

در این بیانیه آمده است: صالح در این رایزنی ها بر ضرورت پایبندی به قانون اساسی و زمان بندی معین برای معین نخست وزیر جهت اداره مرحله انتقالی تا زمان برگزاری انتخابات پارلمانی تأکید کرده و گفت رایزنی ها و مشورت ها میان فراکسیون های پارلمانی در خصوص معین نامزد پست نخست وزیری باید در راستای آرمان ها و مطالبات مشروع مردمی باشد و دولت جدید از حمایت قشر سیاسی و مردم برای اجرای اصلاحات خود به عنوان مقدمه برگزاری انتخابات شفاف برخوردار باشد.

رئیس جمهوری عراق شرح داد: میزان چالش های پیش روی کشور مستلزم خودداری از منافع فرقه ای و حزبی در معین نخست وزیر جدید، جلب رضایت مردم، انجام اصلاحات و ترجیح اولویت های ملی بر ملاحظات حزبی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برهم صالح: اولویت های ملی بر ملاحظات حزبی مقدم شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برهم صالح: اولویت های ملی بر ملاحظات حزبی مقدم شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید