بقاع متبرکه بایستی به قطب فرهنگی در جامعه تبدیل شوند

به گزارش وبلاگ کابینت، به گزارش خبرنگاران، علی اکبر کریمی روز یکشنبه در همایش استانی یاوران وقف در اراک، گفت: وقف در حقیقت تبدیل دارایی و امکانات فناشدنی به باقیات و صالحات بوده و یکی از بهترین روش ها و ابزاری است که انسان می تواند اموال و امکانات خود را ماندگار سازد.

بقاع متبرکه بایستی به قطب فرهنگی در جامعه تبدیل شوند

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مردم مومن و متدین ایران اسلامی از دیرباز به سبب اعتقادات دینی خود در خدمت آستان های مقدس و بقاع متبرکه بوده اند و هر یک از این امامزاده ها می تواند به منزله یک قطب فرهنگی برای ما باشد.

کریمی اعلام کرد: هیات امنای آستان های قدس امامزادگان و همچنین یاوران وقف در عرصه ارزشمندی مشغول به خدمت گزاری هستند و در ترویج و گسترش سنت حسنه وقف نقش مهمی ایفا می نمایند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: این سنت حسنه از زمان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) برای ما برجای مانده و بایستی از آن صیانت گردد، چرا که برکات دنیوی و اخروی به دنبال دارد.

وی توضیح داد: بایستی این سنت نیک در شرایط امروز جامعه به روز گردد و ابتکاری صورت پذیرد که هر کس در حد وسع و توان خود بتواند در عرصه وقف شریک و سهیم گردد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هفته وقف فرصتی برای فرهنگ سازی به منظور ترویج سنت حسنه وقف است تا روز به روز شاهد گسترش این مهم در جامعه باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بقاع متبرکه بایستی به قطب فرهنگی در جامعه تبدیل شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بقاع متبرکه بایستی به قطب فرهنگی در جامعه تبدیل شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید