بوریس جانسون توافق اخیر بریگزیت را مثل کشتی تایتانیک توصیف کرد

به گزارش وبلاگ کابینت، بوریس جانسون، وزیر خارجه سابق انگلیس و از هواداران خروج از اتحادیه اروپا پیش نویس توافق اخیر بریگزیت که از سوی دولت ترزا می به دست آمده را مورد نکوهش قرار داده و آن را یک اشتباه تاریخی همچون غرق شدن کشتی تایتانیک توصیف کرد.

بوریس جانسون توافق اخیر بریگزیت را مثل کشتی تایتانیک توصیف کرد

به گزارش وبلاگ کابینت، خبرگزاری فرانسه در گزارشی آورده است، بوریس جانسون، وزیر خارجه سابق انگلیس در سخنرانی در گردهمایی سالانه حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلند شمالی آن هم یک روز پیش از برگزار شدن نشست ویژه اتحادثه اروپا برای امضا کردن این پیش نویس شدیدا این توافق را محکوم کرد.

جانسون که در ماه ژوئیه در اعتراض به مدیریت ترزا می در مذاکرات بریگزیت از دولت او استعفا کرد، گفت: این توافق کشتی تایتانیک را به یاد می آورد و اکنون زمان آن است که به کوه یخی که پیش روی ما قرار گرفته است، اشاره کنیم.

وی تاکید نمود: طرح حمایتی پرمناقشه برای ایرلند شمالی سبب خواهد شد که این منطقه تبدیل به یک نیمه مستعمره اقتصادی برای اتحادیه اروپا گردد. در صورتی که این طرح مورد استفاده قرار بگیرد. این منطقه متعلق به بریتانیا در برخی از حوزه ها به اتحادیه اروپا نزدیک تر خواهد شد.

جانسون تاکید نمود: هیچ دولت محافظه کاری در بریتانیا نمی تواند و نباید چنین طرحی را قبول کند.

هم بوریس جانسون و هم حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلند شمالی که حمایتش از طرح بریگزیت برای دولت ترزامی حیاتی است، متعهد شدند که در پارلمان در ماه آینده میلادی با این توافق مخالفت نمایند.

10 قانونگذار این حزب ایرلند شمالی از زمانی که دولت ترزا می در انتخابات زودهنگام 2017 اکثریت پارلمانی خود را از دست داد، مایه تقویت دولت بوده اند. با این حال این عامل حمایتی که با اختصاص یک میلیارد پوند بودجه اضافی به ایرلند شمالی به دست آمده، اکنون به دلیل پیش نویس توافق بریگزیت به خطر افتاده است.

آرلن فاستر رهبر این حزب بعد از سخنرانی بوریس جانسون گفت: طرح ترزا می باعث شکست خوردن او در تعهدات کلیدی اش خواهد شد و مطابق با منفعت ملی نیست.

او تاکید نمود: برخلاف چیزی که دولت ممکن است بگوید، ما انتخابی بین توافق و عدم توافق نداریم. واقعیت این است که ما باید نتیجه ای بهتر از چیزی که پیشنهاد شده داشته باشیم، پس تنها گزینه، عبور از پیش نویس فعلی توافق است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بوریس جانسون توافق اخیر بریگزیت را مثل کشتی تایتانیک توصیف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوریس جانسون توافق اخیر بریگزیت را مثل کشتی تایتانیک توصیف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید