تاثیر ورزش پا بر کاهش مشکلات قلبی ناشی از بی تحرکی

قبه گزارش خبرنگاران، بی تحرکی می تواند موجب اختلال در جریان خون در بدن گردد و در نتیجه ریسک ابتلا به بیماری های قلبی و عروق خونی را افزایش دهد.

تاثیر ورزش پا بر کاهش مشکلات قلبی ناشی از بی تحرکی

مطالعات قبلی نشان داده اند نشستن طولانی مدت به مدت بیش از 6 ساعت منجر به کاهش جریان خون به اندام بدن گردیده و توانایی عروق بزرگ تر را در گشادشدن برای تطبیق با افزایش جریان خون کاهش می دهد.

این مطالعه برای اولین بار نشان می دهد نشستن تنها برای 10 دقیقه برای کاهش جریان خون به پاها کافیست و به عملکرد عروق خونی کوچک تامین نماینده میزان خون موردنیاز در پاها آسیب می رساند.

حال محققان عنوان می نمایند می توان با انجام برخی ورزش های ساده پا به هنگام دراز کشیدن در رختخواب یا روی کاناپه، تا حدودی روند این اختلال را معکوس کرد.

تاثیرات نشستن بر جریان خون به دلیل عبور بسیار آهسته خون در عروق در زمان نشستن است.

محققان با استفاده از سیستم سونوگرافی داپلر بر روی زانوها، جریان خون شرکت نمایندگان را قبل و بعد از 10 دقیقه نشستن، در طول یک دوره استراحت به صورت درازکش اندازه گیری کردند.

نتایج نشان داد 10 دقیقه نشستن موجب کاهش توانایی شرکت نمایندگان در افزایش جریان خون به پاهای تحتانی از طریق عروق خونی کوچک شد. نتایج همچنین نشان داد ورزش های پا می توانند به افزایش شدید منبع خون در اندام کمک نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تاثیر ورزش پا بر کاهش مشکلات قلبی ناشی از بی تحرکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر ورزش پا بر کاهش مشکلات قلبی ناشی از بی تحرکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید