تامین مایحتاج مورد احتیاج مردم، ذخیره سازی 5500 تن برنج و گوشت مرغ

به گزارش وبلاگ کابینت، عبدالرضا بازدار شامگاه شنبه در نشست با خبرنگاران در سخنانی با بیان اینکه در سال گذشته سیستم آبیاری نوین در سطح هشت هزار هکتار از اراضی کشاورزی لرستان اجرا شد، گفت: 50 میلیارد تومان اعتبارات ملی در این زمینه از سوی دولت تامین اعتبار گردیده است.

تامین مایحتاج مورد احتیاج مردم، ذخیره سازی 5500 تن برنج و گوشت مرغ

وی با بیان اینکه لرستان جزء استان های برتر بوده که توانسته منابع ملی را جذب کند، گفت: طی سال گذشته 79 میلیارد تومان اعتبارات ملی را دریافت کردیم که در حوزه های مختلف آب، خاک و ... هزینه شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، بیان داشت: در حال حاضر سیستم آبیاری نوین در سطح 50 هزار هکتار از اراضی کشاورزی لرستان اجرا گردیده است.

بازدار همچنین به قیمت مرغ در بازار استان اشاره نمود و گفت: قیمت مرغ در بازار استان بین هشت هزار تا هشت هزار و 500 تومان است.

وی، گفت: تامین 25 کالای اساسی با ارز چهار هزار و 200 تومان از سوی دولت در دستور کار قرار گرفته که به کشور وارد می گردد و از این تعداد 17 قلم کالا مربوط به وزارت جهاد کشاورزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، توضیح داد: در این راستا نهاده های دامی و فراوری محصولات کشاورزی مانند مرغ، گوشت، کود و ... با ارز دولتی به دست افراد می رسد و در حال حاضر تمام نهادهایی که وارد استان می گردد رصد می گردد و شبکه های توزیع، وارد کنندگان، گیرندگان جزء و ... معین هستند.

بازدار، تاکید نمود: در زمینه تامین مایحتاج مردم هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و در حال حاضر پنج هزار تن برنج با قیمت دولتی، 500 تن گوشت منجمد مرغ، علوفه، سویا، جو و ... در انبارهای استان به اندازه کافی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تامین مایحتاج مورد احتیاج مردم، ذخیره سازی 5500 تن برنج و گوشت مرغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین مایحتاج مورد احتیاج مردم، ذخیره سازی 5500 تن برنج و گوشت مرغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید