تداوم خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور

به گزارش وبلاگ کابینت، مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به رگبار و رعد و برق در بعضی نقاط کشور از تداوم گرد و خاک در نوار شرقی کشور به ویژه زابل اطلاع داد.

تداوم خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور

احد وظیفه در گفت وگو با وبلاگ کابینت اظهارکرد: با توجه به آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، در ساعت بعدازظهر امروز (29 مرداد) برای ارتفاعات استان البرز و غرب مازندران، بعضی نقاط استان های آذربایجان غربی، جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و بعضی نقاط هرمزگان افزایش ابر و رگبار پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: فردا (30 مرداد) علاوه بر این مناطق برای جنوب شرق استان بوشهر نیز شاهد افزایش ابر، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد خواهیم بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی اضافه نمود: در ساعت بعدازظهر روزهای پنجشنبه و آدینه (31 مرداد و اول شهریور) برای جنوب کرمان، در بعضی نقاط هرمزگان و بوشهر و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی در استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و غرب فارس افزایش ابر، رگبار پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد.

به گفته وظیفه در روز شنبه (2 شهریور) اغلب مناطق کشور جوی آرام و آسمانی آفتابی خواهند داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی اضافه نمود: طی سه روز آینده همچنان وزش باد شدید در نوار شرقی کشور به خصوص در شرق منطقه زابل ادامه خواهد داشت. در شرق استان های یزد و کرمان و بعضی نقاط خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی نیز وزش باد و خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خاتمه با اشاره به وضعیت جوی پایتخت دو روز آینده گفت: فردا و پس فردا (30 و 31 مرداد) آسمان تهران صاف و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. پیش بینی می گردد که دمای تهران طی این دو روز در گرمترین زمان به 34 درجه سانتیگراد و خنک ترین زمان به 23 درجه سانتیگراد برسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تداوم خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید