تغییرات پلی استیشن 5 نسبت به مدل قبلی

به گزارش وبلاگ کابینت، طبق گزارش ها، یک چراغ LED سفید در بین فاصله میان قسمت سفیدرنگ و مشکی بدنه تعبیه شده که به نظر می رسد برای نشان دادن شرایط سیستم استفاده خواهد شد.

تغییرات پلی استیشن 5 نسبت به مدل قبلی

اگرچه هنوز چند هفته ای به عرضه نسل جدید کنسول های بازی سونی موسوم به پلی استیشن 5 باقی مانده، اما اخیرا گروهی از فعالان یوتیوب و وبلاگ کابینت پیروز شدند تا برای اولین بار به این کنسول دسترسی پیدا نموده و اطلاعات جدیدی را از این محصول با دیگران به اشتراک بگذارند.

به گفته این افراد، پلی استیشن 5 برخلاف مدل های قبل از خود یعنی پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3، از سروصدای کمتری در حین اجرا برخوردار است و صدای فن کمتری به گوش کاربر می رسد. وب سایت ژاپنی Dengeki Online- البته با ترجمه به انگلیسی- در این رابطه نوشت که پلی استیشن 5 حتی در حین اجرای بازی به مدت چند ساعت و در اتاقی گرم هم، بسیار بی سروصدا کار می نماید و هیچ گرمایی روی سطح سیستم مشاهده نمی گردد.

یکی دیگر از وب سایت های ژاپنی بیان کرد که صدای حین کار این کنسول، کمتر از صدایی است که از پلی استیشن 4 شنیده می گردد. همچنین صدای دکمه های روی دسته دوآل سنس پلی استیشن نیز به نسبت قبل، کاهش یافته است.

در بخش دیگری آمده که خروجی صدای این کنسول، بسیار نرم تر شده و به سختی می توان صدای حرکت پره های درحال چرخش فن را شنید. طبق گزارش ها، یک چراغ LED سفید در بین فاصله میان قسمت سفیدرنگ و مشکی بدنه تعبیه شده که به نظر می رسد برای نشان دادن شرایط سیستم استفاده خواهد شد.

احتمالا رنگ آبی نشان دهنده متصل بودن دستگاه به برق خواهد بود و رنگ سفید نیز از روشن بودن کنسول حکایت خواهد داشت.

وب سایت 4 Gamers در این باره نوشت کاربر می تواند به وسیله شکافی که در بدنه کنسول وجود دارد، قطعات فلزی داخل بدنه را ببیند. گفته می گردد این شکاف برای دسترسی به قسمتی روی دستگاه به منظور تعبیه حافظه SSD جانبی روی کنسول در نظر گرفته شده است.

البته در این گزارش، حرفی از رابط کاربری پلی استیشن 5 زده نشد. اگر خاطرتان باشد مت مک لارین، نایب رئیس بخش طراحی رابط کاربری این کنسول پیش تر مدعی شده بود که محیط کار با پلی استیشن 5 به نسبت مدل قبل، 100 درصد تغییر نموده است.

با این حال، وب سایت AV Watch بیان کرد در این کنسول، رابط کاربری و بازی ها، استانداردسازی خواهند شد به طوری که کاربران در سراسر دنیا می توانند با زدن دکمه X، انتخاب های خود را تایید و با زدن دکمه O آن را لغو نمایند. پیش تر این قابلیت در بعضی از کشور های آسیایی به صورت برعکس ارائه می شد.

عرضه پلی استیشن 5 به صورت رسمی از 22 آبان و با قیمت 499 دلار شروع خواهد شد.

منبع: فرادید

به "تغییرات پلی استیشن 5 نسبت به مدل قبلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات پلی استیشن 5 نسبت به مدل قبلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید