تهرانی ها به طور متوسط سالانه چقدر درآمد دارند؟

به گزارش وبلاگ کابینت، خبرنگاران: در حالی که آنالیز ها نشان می دهد متوسط درآمد خانوار شهری در ایران طی سال گذشته اندکی بیشتر از 43 میلیون و 490 هزار تومان است، درآمد خانوار شهری تهرانی رقمی بالاتر از این متوسط را تشکیل می دهد.

تهرانی ها به طور متوسط سالانه چقدر درآمد دارند؟

به گزارش وبلاگ کابینت به نقل از خبرآنلاین، تهران به عنوان پرجمعیت ترین شهر ایران، مقصد بسیاری از مهاجران و جویندگان کار محسوب می گردد.

هر چند بسیاری با هدف یافتن شغل راهی تهران می شوند اما بالا بودن هزینه زندگی در تهران، خود به موضوعی مشکل ساز برای این دسته از افراد تبدیل می گردد.

گزارش های مرکز آمار ایران نشان می دهد متوسط درآمد خانوار شهری تهرانی بالاترین متوسط درآمد در ایران محسوب می گردد. درآمد هر خانوار تهرانی در سال گذشته به طور متوسط به بیش از 64 میلیون تومان رسیده است. این رقم 20 میلیون و 54 هزار تومان بالاتر از ارقامی است که برای خانوارهای کل کشور محاسبه شده است.

بر این اساس مرکز آمار ایران متوسط هزینه زندگی در تهران را برای هر خانوار تهرانی اندکی بالاتر از 58 میلیون و 460 هزار تومان در سال گذشته اعلام نموده است. این رقم نیز 19 میلیون و 140 هزار تومان بالاتر از متوسط هزینه خانوارها در کل کشور است. متوسط هزینه زندگی برای خانوار شهری در کل کشور 39 میلیون 320 هزار تومان از سوی مرکز آمار ایران اعلام شده است. بعد از تهران خانوارهای ساکن استان البرز پردرآمدترین خانوار در کل کشور محسوب می شوند . متوسط درامد خانوار البرزی برابر با 50 میلیون تومان در سال محاسبه شده است . متوسط هزینه خانوارهای البرزی نیز برابر با 43 میلیون و 425 هزار تومان اعلام شده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "تهرانی ها به طور متوسط سالانه چقدر درآمد دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهرانی ها به طور متوسط سالانه چقدر درآمد دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید