توزیع مناسب سفر در تمام شهرستان های استان اصفهان برای اولین بار، اجرای بیش از 4هزار رویداد فرهنگی ویژه گردشگران

به گزارش وبلاگ کابینت، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان گفت: در نوروز 1398 با افزایش ظرفیت اقامت استان به 430هزار نفر در هر شبانه روز شاهد توزیع مناسب سفر در تمامی شهرستان های استان اصفهان برای اولین بار بودیم و این در حالی بود که بیش از 4هزار رویداد فرهنگی برای ایجاد نوروزی شاد و مفرح ویژه گردشگران در 24 شهرستان استان اجرا شد.

توزیع مناسب سفر در تمام شهرستان های استان اصفهان برای اولین بار، اجرای بیش از 4هزار رویداد فرهنگی ویژه گردشگران

به گزارش وبلاگ کابینت به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان، آیین تجلیل از خادمان ستاد اجرایی خدمات سفر استان با حضور حجت اله غلامی معاون امور عمرانی و قائم مقام ستاد سفر استان، فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی و دبیر ستاد سفر استان، روسای کمیته های 9 گانه ستاد اجرائی خدمات سفر استان، فرمانداران، شهرداران و دهیاران منتخب استان، در استانداری اصفهان برگزار شد.

فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی و دبیر ستاد اجرائی خدمات سفر استان با ایراد سخنانی با سپاسگذاری از فعالیتهای خادمان ستاد سفر استان تاکید کرد: خوشبختانه با توجه به نظر سنجیهای به عمل آمده، ستاد اجرائی خدمات سفر استان، در نوروز 1398 کارنامه مثبتی را از خود در راستای خدمات رسانی به گردشگران بر جای نهاد.

او همچنین شرح داد: با توجه به برنامه ریزی های به عمل آمده در راستای جاری شدن زاینده رود که با تلاشهای رئیس سازمان میراث فرهنگی و با مساعدتهای ریاست محترم جمهوری و وزارت نیرو صورت پذیرفت و همچنین با توجه به بروز شرایط جوی و امنیت استان اصفهان و همچنین کاهش سفر ایرانیان به خارج از کشور ، امسال با افزایش سفرهای نوروزی به استان اصفهان روبرو شدیم.

الله یاری افزود: با توجه به هماهنگی های خوبی که برای خدمات رسانی مطلوب از آذرماه سال گذشته آغاز و در اسفند ماه سال گذشته جدی تر شد، برای اولین بار شاهد توزیع عادلانه سفر در شهرستانهای استان بودیم، بگونه ایی که با پیش بینی های صورت پذیرفته، توسط کمیته اسکان ستاد سفر، ظرفیت اقامت در پهنه استان به 430 هزار نفر در هر شبانه روز افزایش یافت و این در حالی بود که با توجه به بروز بارشهای سنگین در نقاط مختلف کشور، اقامت در استان اصفهان افزایش فوق العاده ایی یافت.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان افزود: با افزایش توانمندیهای شهرستانهای استان، شاهد بودیم که اقتصاد مبتنی بر گردشگری نقش مهمی در توسعه متوازن مناطق مختلف استان ایفا کرده است.

الله یاری همچنین به سایر خدمات ارائه شده به گردشگران اشاره کرد و گفت: با توجه به پیش بینی های به عمل آمده، 3 هزار برنامه فرهنگی برای ایجاد شور و نشاط فرهنگی برای گردشگران برنامه ریزی شده بود که با توجه به رشد سفر، این رویدادها به 4 هزار برنامه افزایش یافت.

او ادامه داد: کمیته اسکان آموزش و پرورش استان، امسال رتبه اول اقامت در کشور را در حوزه ادارات کل آموزش و پرورشهای استان را به خود اختصاص داد، همچنین ایجاد 41 ایستگاه امنیت و سلامت در جاده های استان، ایجاد شبکه اطلاع رسانی الکترونیکی به صورت متحد در میان تمام کمیته ها و هماهنگی تمام فرمانداریها، شهرداریها و دهیاریها با ستاد سفر ، نقش مهمی در افزایش رضایتمندی گردشگران از سفر به استان اصفهان ایفا کرد.

در انتها این نشست از روسای کمیته های 9 گانه ، فرمانداران، شهرداران و دهیاران برتر در ستاد نوروزی استان تجلیل به عمل آمد.

منبع: میراث آریا

به "توزیع مناسب سفر در تمام شهرستان های استان اصفهان برای اولین بار، اجرای بیش از 4هزار رویداد فرهنگی ویژه گردشگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع مناسب سفر در تمام شهرستان های استان اصفهان برای اولین بار، اجرای بیش از 4هزار رویداد فرهنگی ویژه گردشگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید