ثبت 144هزار بازدید از موزه های آذربایجان شرقی

به گزارش وبلاگ کابینت، مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از ثبت 144هزار مورد بازدید از موزه های استان در نیمه نخست تابستان 98 اطلاع داد.

ثبت 144هزار بازدید از موزه های آذربایجان شرقی

به گزارش وبلاگ کابینت به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار با بیان این خبر گفت: تابستان امسال شاهد افزایش قابل توجه سفر به استان بوده ایم و به تبع آن موزه های غنی و جاذبه های شاخص استان مورد استقبال گردشگران قرار گرفته اند، از روز نخست تابستان تا نیمه مرداد ماه میزان بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی، فرهنگی استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش 15 درصدی همراه بوده است.

او در ادامه به میزان بازدید از موزه های تحت نظارت میراث فرهنگی استان در نیمه نخست تابستان امسال اشاره نمود و گفت: در روزهای مذکور 143 هزار و 710 بازدید از موزه های تحت نظارت این اداره کل به عمل آمده است.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی اضافه کرد: کلیسای سنت استپانوس با 45 هزار و 268 بازدید و موزه قاجار با 21 هزار و 146 بازدید پر بازدیدترین مکان در مدت مذکور بوده اند، همچنین موزه مشروطه با 19 هزار و 146 بازدید و موزه آذربایجان با 18 هزار و 557 بازدید به ترتیب در صندلی سوم و چهارم قرار گرفته اند.

او گفت: امیدواریم نیمه دوم تابستان امسال نیز شاهد روند صعودی سفر و حضور روز افزون گردشگران در اماکن فرهنگی و تاریخی استان باشیم.

منبع: میراث آریا

به "ثبت 144هزار بازدید از موزه های آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 144هزار بازدید از موزه های آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید