جامعه پزشکی بیشتر از سایرین نیازمند مرخصی زایمان است

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: بانوان شاغل در جامعه پزشکی به دلیل استرس کاری فراوان بیش از سایرین نیازمند مرخصی زایمان هستند.

جامعه پزشکی بیشتر از سایرین نیازمند مرخصی زایمان است

محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در گفت وگو با خبرنگار با اشاره به اهمیت استفاده بانوان جامعه پزشکی از مرخصی زایمان اظهار کرد: در تمام قسمت ها برای بانوان مرخصی زایمان در نظر گرفته شده که این مرخصی با تمام حقوق و مزایا است.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ادامه داد: مرخصی زایمان برای جامعه پزشکی با هدف رسیدگی به فرزند و انجام سیاست های جمعیتی است و قرار نیست که مرخصی زایمان از نظر قانون و دستورالعمل ها بدون حقوق باشد.

او اعلام کرد: افرادی که در حوزه پزشکی فعالیت می نمایند احتیاج بیشتری به مرخصی زایمان دارند، زیرا استرس و فشار کاری آن ها بیشتر از سایر مشاغل است و اگر قوانین ویژه سایرین وجود دارد باید کادر پزشکی نیز از آن بهره مند شوند.

جهانگیری اضافه نمود: مرخصی زایمان برای پزشکانی که در طرح ضریب k شرکت می نمایند لازم است و معتقدم که این مرخصی برای ترویج فرزندآوری و تشویق به تشکیل خانواده باید انجام گردد.

کار پزشکی بازنشستگی ندارد

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی یادآوری کرد: استفاده بانوان پزشک از مرخصی زایمان گامی مهم در زمینه انجام سیاست های جمعیتی و فرزندآوری است و سازمان نظام پزشکی معتقد است که برای انجام این امر مشوق هایی مانند مرخصی کامل زایمان ویژه بانوان پزشک و دیگر اقدامات در کشور باید انجام گردد. به همین دلیل دیوان عدالت بر اجرای مرخصی کامل زایمان بانوان پزشک رأی مثبت داده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "جامعه پزشکی بیشتر از سایرین نیازمند مرخصی زایمان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جامعه پزشکی بیشتر از سایرین نیازمند مرخصی زایمان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید