جزئیات برگزاری کلاس های مجازی به وسیله شبکه اجتماعی شاد

به گزارش وبلاگ کابینت، سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش جزئیات چگونگی برگزاری کلاس های مجازی به وسیله شبکه اجتماعی دانش آموزان شاد را تشریح کرد.

جزئیات برگزاری کلاس های مجازی به وسیله شبکه اجتماعی شاد

به گزارش وبلاگ کابینت، مهدی شرفی در پنجمین گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونین و مدیران کل استانی که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید؛ با تبریک شروع سال نو اظهار کرد: شبکه اجتماعی دانش آموزیشاد، دارای 5بخش اصلی می باشدکه ضروری است مدیران و معلمان مدارس در سراسرکشور با آگاهی و توجه به این 5بخش در آن وارد شده و کلاس های مجازی را تشکیل دهند.

وی اضافه نمود: اولین بخش از این شبکه اجتماعی دانش آموزی، سخت افزارها و سرورهایی با پهنای باند به گونه ای است که بتواند جوابگوی حضور دانش آموزان و معلمان در مواقع ترافیک کار باشد.

شرفی ادامه داد: بخش دوم شبکه اجتماعی دانش آموزی، بخش نرم افزارهایی است که با همت زبده ترین مهندسان نرم افزاری کشور نوشته و در اختیار این وزارتخانه قرار گرفته است.

سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات بخش سوم شبکه شاد را بخش پیغام رسان ها عنوان نمود و گفت: با توجه به نقش پیغام رسان ها در ایجاد کلاس درس مجازی برای دانش آموزان و با نظارت مدیران، پنج پیان رسان داخلی به طور داوطلبانه آمادگی خود را برای حضور در شبکه شاد اعلام نموده اند که ضروری است مدیران مدارس یکی از این پیغام رسان ها را در سامانه سناد انتخاب نموده و به معلمان و دانش آموزان خود معرفی نمایند.

وی ادامه داد: چهارمین بخش این شبکه اجتماعی دانش آموزی، سامانه پشتیبانی سناد است که ثبت اطلاعات در این سامانه بسیار مهم است و مدیران باید توجه داشته باشند که کلاس های درس و ورود معلم و دانش آموزان در کلاس تنها براساس اطلاعاتی که در سامانه سناد ثبت شده است، امکان پذیر خواهد بود.

شرفی گفت: بخش پنجم شبکه اجتماعی دانش آموزی (شاد)، کاربران هستند و مدیران مدارس به عنوان مهم ترین کاربران این شبکه، ضروری است صحت اطلاعات وارد شده در سامانه سناد را مورد آنالیز قرار داده و بروزرسانی نمایند و کلاس های درس را بر اساس معلم کلاس انتخاب و معرفی نمایند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی توضیح داد: معلمان و دانش آموزان می توانند به وسیله پیغام رسان انتخاب شده و با استفاده از کدملی خود که قبلا توسط مدیران مدارس به سامانه سناد وارد شده است، وارد بخش اختصاصی خود شوند و در کلاس مجازی با نظارت مدیر مدرسه حضور داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جزئیات برگزاری کلاس های مجازی به وسیله شبکه اجتماعی شاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات برگزاری کلاس های مجازی به وسیله شبکه اجتماعی شاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید