جهانبخش و قوچان نژاد کاندیدای بهترین بازیکن آسیایی اردویژه

به گزارش وبلاگ کابینت، نام دو بازیکن ایرانی در نظرسنجی انتخاب بهترین بازیکن آسیایی تاریخ لیگ دسته اول فوتبال باشگاهی هلند دیده می گردد.

جهانبخش و قوچان نژاد کاندیدای بهترین بازیکن آسیایی اردویژه

به گزارش وبلاگ کابینت، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در گزارشی به معرفی برترین فوتبالیست هایی آسیایی در تاریخ مسابقات اردویژه هلند پرداخت و از کاربران خود خواست تا بهترین بازیکن را از این بین انتخاب نمایند که نام علیرضا جهانبخش و رضا قوچان نژاد هم دیده می گردد.

در این گزارش درباره علیرضا جهانبخش نوشته شده است؛ بازیکنان آسیایی زیادی در لیگ های اروپایی تأثیرگذار بوده اند، اما علیرضا جهانبخش یکی از بازیکنانی بود که به عنوان برترین گلزن از یک لیگ معتبر، فصل را به خاتمه برد. این ستاره ایرانی در فصل 18-2017 در 33 بازی پیروز به ثمر رساندن 21 گل شد که در این بین دو بار هت تریک کرد و 12 پاس گل هم برای هم تیمی هایش ساخت، اما فصل درخشان خاتمهی این بال ایرانی اوج حضور پنج ساله اش در اردویژه بود. جهانبخش که همچون نوری درخشان در اِن ای سی نایمخن بود و در خاتمه فصل 15-2014 که این تیم به اردویژه هلند صعود کرد به عنوان بهترین بازیکن فصل نایمخن انتخاب شد. در ادامه او در AZ آلکمار ستاره شد و در بیش از 100 بازی اردویژه پیروز به ثبت 39 گل زده و 31 پاس گل شد.

در ادامه گزارش AFC درباره مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران هم آمده است؛ قوچان نژاد که متولد شهر مشهد است، بیشتر زندگی خود را در هلند سپری نموده است. این مهاجم ایرانی در اوایل بیست سالگی اش به مدت چهار سال در لیگ دسته دوم هلند بازی می کرد، اما شاهکارهای سال های اخیر قوچان نژاد سبب شد تا نام او را وارد لیست نهایی خود کنیم. گوچی پس از بازی در لیگ های بلژیک، انگلیس، قطر و کویت، فصل 18-2017 فوق العاده بود و در جدول گلزنان برتر اردویژه صندلی دوم را به خود اختصاص داد که در همان فصل هت تریک تاریخی مقابل پی اس وی آیندهوون انجام داد. گوچی که فصل بعد هم در اردویژه هشت گل به ثمر رساند، سپس راهی قبرس و استرالیا شد و در نهایت در ابتدای فصل 20-2019 به زووله هلند بازگشت.

بازیکنان دیگری که نام شان در این نظرسنجی دیده می شوند عبارتند از برت هولمان از استرالیا، فاندی احمد از سنگاپور، جونگ مو هوح از کره جنوبی، جیسون کولینا از استرالیا، یونگ پیو لی از کره جنوبی، جی سونگ پارک از کره جنوبی و اونو شینجی از ژاپن.

برای شرکت در این نظرسنجی می توانید به اینلینک سربزنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "جهانبخش و قوچان نژاد کاندیدای بهترین بازیکن آسیایی اردویژه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانبخش و قوچان نژاد کاندیدای بهترین بازیکن آسیایی اردویژه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید