جولان کرونا در زندان های پاکستان

به گزارش وبلاگ کابینت، گزارش ها پس از تایید ابتلای 70 نفر از زندانیان در پاکستان به ویروس کرونا حاکی از احتمال افزایش شمار مبتلایان است در حالی که مسئولان پاکستانی به فکر انتقال زندانیان به بازداشتگاه دیگر جهت در امان ماندن از کرونا افتاده اند.

جولان کرونا در زندان های پاکستان

رسانه های پاکستانی روز دوشنبه گزارش دادند: ابتلای یک نفر از زندانیان بازداشتگاه نیروهای مبارزه با موادمخدر در شهر لاهور به ویروس کرونا باعث شد تا دست کم 70 نفر دیگر نیز به این بیماری مبتلا شوند.

زندان لاهور، جایی که تا به امروز 10 نفر از بیماران کرونایی جان خود را از دست داده اند اکنون به محل قرنطینه و اعمال محدودیت شدید جهت هرگونه رفت و آمد تبدیل شده و مسئولان زندان درصدد انتقال تقریباً 3 هزار نفر زندانی به بازداشتگاه دیگر هستند تا آنان در این شرایط از خطر ابتلا به ویروس کرونا در امان بمانند.

دولت های ایالتی در پاکستان هفته های اخیر طرح آزادی ده ها زندانی با شرایط خاص را اظهار داشت که دلیل اصلی آن مدیریت شیوع کرونا بود اما هفته گذشته دیوان عالی پاکستان مخالفت خود را با این طرح به ویژه آزادی زندانیان با جرائم سنگین و کسانی که پرونده کیفری آنان در جریان است، اظهار داشت.

مَسرت چیما سخنگوی دولت ایالتی پنجاب در شهر لاهور اظهار داشت: هزاران زندانی به مکان دیگر منتقل شد و یک نقاهتگاه شامل 100 تخت برای مراقبت و درمان بیماران کرونایی در زندان مرکزی لاهور دایر شده است.

منابع خبری می گویند: انتقال زندانیان شهر لاهور به سایر مناطق ایالت پنجاب که به طور مجمع 48 هزار و 794 نفر در زندان های مختلف این ایالت مدت حبس خود را سپری می نمایند، زنگ خطری برای شیوع احتمالی کرونا در سایر زندان ها است.

براساس گزارشی که سازمان بازرسی پاکستان سال گذشته به دیوان عالی ارائه کرد، بیش از 77 هزار زندانی در 144 بازداشتگاه ها در شهرهای مختلف این کشور محبوس هستند.

اواخر ماه گذشته میلادی 188 نفر زندانی به دلیل خطر شیوع کرونا در بازداشتگاه، از زندان مرکزی شهر کراچی در جنوب پاکستان آزاد شدند. ،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "جولان کرونا در زندان های پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جولان کرونا در زندان های پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید