خبرنگاران تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی به 144 نفر رسید

به گزارش وبلاگ کابینت، ارومیه- خبرنگاران- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: 144 بیمار مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده اند که از این تعداد پنج نفر فوت نموده اند.

خبرنگاران تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی به 144 نفر رسید

دکتر جواد آقازاده روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ کابینت اضافه نمود: تا به امروز نمونه آزمایشگاهی 604 نفر مشکوک به بیماری کرونا در آذربایجان غربی دریافت شده که از این تعداد، نتیجه 144 نفر مثبت بوده است.

وی بیان نمود: پنج نفر از شهروندان آذربایجان غربی بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته، 70 نمونه آزمایشگاهی از بیماران مشکوک استان نیز تهیه شد که نتیجه آزمایش 25 نفر مثبت و باقی منفی بوده است.

وی اضافه نمود: رعایت بهداشت فردی برای شهروندان همچنان الزامی است و باید موارد مطرح شده توسط متخصصان به صورت کامل توسط خانواده ها رعایت گردد.

وی از خانواده ها خواست در صورت امکان از حضور در مکان های پردتردد شهر همچون بازار، مناطق گردشگری و تاناکورا خودداری نمایند و با نشستن در خانه ها از آلودگی به این ویروس در امان باشند.

وی گفت: ماندن در خانه بهترین و مهمترین راه حل مقابله با این ویروس است و سلامت مردم را به دنبال دارد.

وی افزود: هفته جاری هفته صعود منحنی ابتلا به این ویروس در استان است و مردم باید با مسوولان استان در جهت پیشگری از این ویروس همکاری لازم را داشته باشند.

به گزارش وبلاگ کابینت، شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین شروع شد و تا به امروز هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به راحتی و با راه حلهای ساده می توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس ننمایند.

طبق آخرین آمار، 10 هزار و 75 نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد، 429 نفر جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی به 144 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی به 144 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید