خبرنگاران نظارت بر واحدهای صنفی قزوین تشدید گردد

به گزارش وبلاگ کابینت، قزوین - خبرنگاران - سرپرست معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین گفت: با توجه به شرایط مالی کشور و دغدغه های مردم و مسوولان باید نظارت بر واحدهای صنفی و مراکز عرضه استان تشدید گردد.

خبرنگاران نظارت بر واحدهای صنفی قزوین تشدید گردد

به گزارش وبلاگ کابینت، علی فولیان روز یکشنبه در جلسه تشدید و نظارت بر بازار که در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار گردید، ضمن قدردانی از زحمایت هیات رییسه اتاق اصناف استان قزوین، اضافه نمود: از دیدگاه مسوولان قضایی استان، عملکرد نظارتی دستگاه های اجرایی در کنترل و نظارت بر بازار مورد قبول نیست.

وی اضافه نمود: اخیرا سرپرست وزارتخانه صمت با ارسال نامه ای اعلام نموده است که قزوین در بین استان ها از حیث نظارت بر بازار در رتبه مطلوبی قرار ندارد و باید تشدید نظارت بر بازار جزو اولویت های این سازمان قرار گیرد.

فولیان اضافه نمود: متاسفانه علیرغم این نظارت ها تخلفات گوناگونی در سطح استان از نحوه ارایه کالا، درج نکردن قیمت، ارایه قیمت های غیریکسان از یک کالا و... مشاهده می گردد که نشان دهنده نظارت های غیر دقیق و نامنظم بر بازار است.

وی افزود: متاسفانه تخلفات عرضه کنندگان کالا و فروشندگان هر روز افزایش می یابد و انتظار است که نظارت بر واحدهای صنفی و کنترل بازار در سطح استان تشدید گردد.

این مسوول گفت: هرکجا اتحادیه ها و واحدهای صنفی استان احساس به حمایت از دستگاه قضایی داشته باشند یا اینکه باید یک قاضی همراه آنها باشد، همکاری خواهیم کرد تا پیشگیری از وقوع جرم صورت گیرد.

وی درخصوص پلمب واحدهای صنفی فاقد پروانه استان، گفت: متاسفانه بخش اعظمی از واحدهای صنفی قزوین اصلا پروانه کسب ندارند و کسی نیست از آنها بپرسد که چرا پروانه کسب دریافت ننموده اند و فعالیت آنها ظلم به پروانه داران است.

فولیان اضافه نمود: از سال گذشته اقدامات خوبی برای شناسایی و ساماندهی واحدهای فاقد پروانه صورت گرفت و باید در ادامه نیز در اعطای پروانه کسب تجدید نظر شده و اتحادیه ها ظرفیت های هر نقطه را در صدور پروانه ها مورد نظر قرار دهند.

وی با تاکید بر نظارت بر انبارها، اضافه نمود: در ابتدا باید کل انبارهای استان مورد شناسایی قرار گیرد که این موضوع در کمیته عرضه مایحتاج عمومی استان هم بارها مورد تاکید قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نظارت بر واحدهای صنفی قزوین تشدید گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نظارت بر واحدهای صنفی قزوین تشدید گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید