خبرنگاران 5 کتابخانه مرکزی بعد از 22 سال تکمیل می گردد

به گزارش وبلاگ کابینت، تهران- خبرنگاران- دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، تکمیل 5 کتابخانه مرکزی در شهرهایی چون مشهد، یزد و بجنورد را پس از 22 سال از جمله اقدامات این نهاد برشمرد.

خبرنگاران 5 کتابخانه مرکزی بعد از 22 سال تکمیل می گردد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا مختارپور در ملاقات وزیر و مدیران ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاون اول رییس جمهوری که عصر روز گذشته برگزار گردید، با بیان اینکه بزرگترین جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی این نهاد برگزار می گردد توضیح داد: بر اساس آمار اعلام شده یک میلیون و 300 هزار نفر در این مسابقه جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت نموده اند.

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به بعضی مسائل بودجه ای این نهاد، گفت: سال 84 که این نهاد تبدیل شرایط و از نهادی که ذیل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود به نهاد غیر دولتی تبدیل شد، مسائلی برای آن به وجود آمد؛ به این معنا که از دولت به صورت یاری بودجه دریافت می نماید به علاوه نیم درصد از درآمد شهرداری.

وی توضیح داد: این در حالی است که به عنوان مثال در سال 99 برای این نهاد یاری 202 میلیارد تومانی در نظر گرفته شده و از این رقم 60 میلیارد تومان باید صرف پرداخت حقوق کارکنان نهاد گردد.

مختارپور ادامه داد: بودجه نهاد داری فصل یک نیست و کتابداران نهاد در دریافتی های خود واقعا مظلوم واقع شده اند.

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به پیگیری های چند ماه اخیر برای تامین بودجه لازم با هدف افزایش حقوق و مزایای کارکنان این نهاد، گفت: به رغم این مکاتبات، سازمان برنامه و بودجه و تاکید معاون اول رئیس جمهوری برای رسیدگی به موضوع نهاد و نامه ای که در هفته سوم اردیبهشت امسال به آن سازمان ابلاغ شد، پاسخی نداده است.

وی در خاتمه با برشمردن کوشش های صادقانه کتابداران تاکید نمود: حمایت و تامین بودجه مورد احتیاج این نهاد می تواند باعث دلگرمی کتابداران گردد که در اقصی نقاط کشور به خدمت صادقانه مشغول هستند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 5 کتابخانه مرکزی بعد از 22 سال تکمیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 5 کتابخانه مرکزی بعد از 22 سال تکمیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید