خطرات وحشتناکی که نشستن بر سر بدنتان می آورد

به گزارش وبلاگ کابینت، نشستن طولانی مدت پشت میز کار کم کم باعث به وجود آمدن درد های طاقت فرسا می گردد.

خطرات وحشتناکی که نشستن بر سر بدنتان می آورد

به گزارش خبرنگار نشستن طولانی مدت پشت میز کار یا مبل ها در خانه کم کم باعث به وجود آمدن دردهای طاقت فرسا می گردد، در ادامه این متن با بعضی از عوارض که به علت طولانی نشستن برای شما رخ می دهد، آشنا می شویم.

افزایش وزن

یکی از مهم ترین عوامل زیاد نشستن افراد به دلیل بی تحرکی چاقی است، زمانی که بیشتر وقت خود را نشسته به سر می برید، کالری کمتر سوزانده و چربی های بیشتری در بدن ذخیره می گردد، زمانی که افراد می نشینند فرایند چربی سوزی به طور قابل توجهی کاهش می یابد و همین امر سبب افزایش فشار خون نیز می گردد. در نیم قرن گذشته به دلیل بیشتر شدن کارهای اداری افراد باید بیشتر در حالت نشسته به سر ببرند و کالری کمتری را می سوزانند.

خطر بیماری های قلبی

یکی دیگر از عوامل نشست و بی تحرکی خطر ابتلا به بیماری های عروقی و قلبی همچون ضعف قلب است، نشستن طولانی مدت باعث اختلالات سیستم گردش خون، آسیب رسانی به رگ ها و عدم قدرت کافی عضلات می گردد. نشست طولانی مدت سبب کاهش توازن بین اکسیژن و دریافتی و مصرفی به قلب خواهد شد، آزمایش های فراوان بر روی افراد بالای 13 سال انجام گرفته شده که این آزمایش ها و تحقیقات نشان می دهد، میزان مرگ و میر افراد بی تحرک و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی بیشتر از افرادی که تحرک لازم را دارند، است.

کارت سوخت مغزتان را از این خوردنی ها بگیرید

بی خوابی

از عوامل بی خوابی می توان به عدم تحرک کافی اشاره نمود، بدن انسان هنگامی که به مدت طولانی در حالت نشستن قرار می گیرد این فرایند را استراحت بدن تلقی می نمایند به همین علت افرادی که تمام روز خود را نشسته بوده اند، بدن آنها به این نتیجه می رسد که دیگر به خواب و استراحت احتیاج ندارد، به همین علت باعث کاهش جدیت خواب می گردد و بی خوابی در آنها رخ می دهد، بی خوابی تنها با افزایش تحرک جسمی، از بین خواهد رفت.

تغییرات ستون فقرات

شکل ستون فقرات در حالت عادی همانند حرف S بوده به این دلیل که در مقابل تغییرات مقاومت داشته باشد اما در حالت نشسته شکل ستون فقرات تغییر می نماید. هنگامی که افراد در حالت نشسته قوز می نمایند عضلات شکم افراد ضعیف تر می گردد. هنگامی که در حال نشسته قرار دارید تغییرات ستون فقرات بر مهره و دیسک گردن فشار وارد نموده و همین امر موجب کاهش جریان خون در مغز می گردد، همین علت اشخاصی که در مدت طولانی در حالت نشسته قرار گرفته اند، دچار سردرد و تاری دید خواهند شد.

برای برطرف این عوارض چه می توان کرد؟

پزشکان برای برطرف این عوارض معتقدند بعد از خواب، کار و یا حتی مشاهده تلویزیون از جای خود بلند شده و ورزشهای نرمشی انجام دهید. در حالت ایستاده جلسات خود را برگزار کنید، تاجای ممکن برای رفتن به مدرسه یا سرکار پیاده رفته یا در حمل ونقل عمومی بایستید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "خطرات وحشتناکی که نشستن بر سر بدنتان می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرات وحشتناکی که نشستن بر سر بدنتان می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید