دارپا و توسعه تراشه ای زیستی برای تنظیم خواب

به گزارش وبلاگ کابینت، سربازان اغلب به کشورهای خارجی و مناطق غیر بهداشتی سفر می کنند. سفرهای طولانی و سخت باعث ایجاد مشکلاتی برای بدن سربازان می شود. به تازگی آژانس پروژه های پژوهشی پیشرفته دفاعی آمریکا (دارپا) پیروز به توسعه قطعه بیوالکترونیکی شده که سربازان توسط آن می توانند فیزیولوژی خود را کنترل کنند.

دارپا و توسعه تراشه ای زیستی برای تنظیم خواب

دارپا با قطعه خود می تواند بسیاری از مسائل را برطرف کند. این آژانس در بیانیه خود اعلام کرده:

دارپا به لطف پیشرفت در توسعه سیستم های پزشکی و زیست شناسی مصنوعی، برنامه ای با عنوان ADAPTER توسعه داده که نقش تنظیم کننده بدن را ایفا می کند. این ابزار در قالب ایمپلنت یا تراشه بیوزیستی قابل هضم وارد بدن شده و به سربازان اجازه می دهد فیزیولوژی خود را بهتر کنترل کنند. این سیستم یکپارچه برای تنظیم چرخه خواب طراحی شده و باکتری هایی که باعث اسهال پس از مصرف غذای آلوده یا آب آلوده می شوند را از بین می برد.

ADAPTER (ابزار پیشرفته سازگاری و محافظت برای آمادگی محیطی) می تواند کارایی بالایی داشته باشد. بر اساس اطلاعات جمع آوری شده در سال های 2003 تا 2004، نزدیک به دو پنجم سربازان که در جنگ عراق و افغانستان دچار اسهال شده اند، به مراقبت های پزشکی نیاز داشته اند. هیچ آماری در رابطه با الگوی خواب سربازان ارائه نشده، اما می توان انتظار داشت که خواب آن ها به علت جنگ و سفر مختل شده باشد.

دکتر پل شیهن، مدیر برنامه ADAPTER دارپا اعلام کرده:

هدف از برنامه ADAPTER، تولید روش های درمانی درون بدن است. این سیستم ریتم شبانه روزی سرباز را مدیریت و زمان برقراری مجدد خواب طبیعی پس از یک اختلال را نصف می کند. ADAPTER همچنین با از بین بردن باکتری ها، آب و غذای سالم را برای سربازان فراهم می کند. این موارد، سلامتی و عملکرد سربازان را بهبود می دهند.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک

به "دارپا و توسعه تراشه ای زیستی برای تنظیم خواب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارپا و توسعه تراشه ای زیستی برای تنظیم خواب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید