دستور قاضی فدرال برای ممنوعیت استفاده پلیس دیترویت از سلاح های تهاجمی علیه معترضان

به گزارش وبلاگ کابینت، یک قاضی فدرال پلیس دیترویت را به طور موقت از استفاده از سلاح های تهاجمی، مواد شیمیایی و گلوله های پلاستیکی علیه معترضان و تظاهرات کنندگان منع نموده است.

دستور قاضی فدرال برای ممنوعیت استفاده پلیس دیترویت از سلاح های تهاجمی علیه معترضان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کابینت به نقل از رویترز، لوری میکلسون قاضی فدرال آمریکایی با صدور حکمی، پلیس دیترویت را به طور موقت از استفاده از سلاح های تهاجمی، مواد شیمیایی و گلوله های پلاستیکی علیه تظاهرات کنندگان، نیروهای امدادی و ناظران حقوقی در این شهر در اعتراضات علیه نژادپرستی منع نموده است.

بر اساس این گزارش پس از آنکه یک گروه فعال حقوق مدنی موسوم به دیترویت نفس خواهد کشید، پلیس این شهر را به استفاده از خشونت علیه تظاهرات مسالمت آمیز و آرام و ضرب و شتم معترضان و استفاده از گاز اشک آور و اسپری فلفل و گلوله های پلاستیکی متهم کرد، این قاضی فدرال دستور داده است تا پلیس به طور موقت از استفاده از سلاح های تهاجمی علیه معترضان خودداری کند.

این گروه فعال حقوق مدنی آمریکا خاطرنشان کرد: این تاکتیک های پلیس نقض مفاد اول و چهارم حقوق شهروندی به شمار می رود که شامل حق آزادی بیان است.

تظاهرات علیه نژادپرستی و رفتار وحشیانه پلیس از زمان قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط یک مأمور پلیس سفیدپوست، در شهرهای مختلف این کشور گسترش یافته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دستور قاضی فدرال برای ممنوعیت استفاده پلیس دیترویت از سلاح های تهاجمی علیه معترضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور قاضی فدرال برای ممنوعیت استفاده پلیس دیترویت از سلاح های تهاجمی علیه معترضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید