دولت جدید سودان سوگند خورد

دولت جدید سودان با 21 وزیر ادای سوگند نموده و معتز موسی عبدالله، نخست وزیر این کشور همچنین پست وزارت دارایی را در راستای کوشش برای بهبود اقتصاد کشور بر عهده گرفت.

دولت جدید سودان سوگند خورد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز عربی، تصمیم تشکیل دولت جدید در حالی گرفته شد که سودان با بحران اقتصادی شدیدی به خاطر کمبود ارز خارجی و افزایش تورم به بیش از 65 درصد رو به رو است.

پیشتر عمر البشیر، رئیس جمهوری سودان عبدالله حمدوک را در راس وزارت دارایی منصوب کرد اما خبرگزاری رسمی سودان پیشتر اعلام نموده بود که حمدوک از پذیرش این سمت معذور است.

ریاست جمهوری سودان در بیانیه ای گفت که البشیر پس از رایزنی با معتز موسی عبدالله تصمیم گرفت که نخست وزیر پست وزارت دارایی را نیز برعهده بگیرد.

رئیس جمهوری سودان پس از ادای سوگند دولت جدید گفت: آرمان و خواسته های ملت سودان پس از تشکیل دولت جدید افزایش یافته که این مسأله چالش بزرگی را برای دولت ایجاد می نماید که در راستای حل مسائل اقتصادی کوشش کند.

عمر البشیر همچنین گفت: من به توانایی وزراء برای حل مسائل اقتصادی با بهره برداری از منابع موجود در سودان اعتماد دارم.

وی در ادامه اضافه کرد: وزرای خارجه و نفت در دولت سابق سمت خود را در دولت جدید حفظ کردند.

ریاست جمهوری سودان در بیانیه ای گفت که عمرالبشیر به دنبال حل حالت سرخوردگی، شکست و تنگنایی است که در دوره اخیر در کشور احساس گردیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دولت جدید سودان سوگند خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت جدید سودان سوگند خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید