رئیس پنتاگون: نیروهای مکانیزه ارتش آمریکا از میادین نفتی سوریه حفاظت خواهند کرد

به گزارش وبلاگ کابینت، وزیر دفاع آمریکا تایید کرد، واشنگتن تعدادی نیروی کمکی مکانیزه به شرق سوریه اعزام خواهد نمود تا از میادین نفتی تحت کنترل کردهای سوریه در برابر حملات احتمالی نیروهای داعش حفاظت نمایند.

رئیس پنتاگون: نیروهای مکانیزه ارتش آمریکا از میادین نفتی سوریه حفاظت خواهند کرد

به گزارش وبلاگ کابینت، به نقل از پایگاه خبری هیل، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل گفت: آمریکا به حضور کمرنگ خود در سوریه ادامه خواهد داد تا مانع دسترسی نیروهای داعش به میادین نفتی گردد و این اقدام همزمان با آن صورت می گیرد که ما در حال تغییر مکان برای فاز آینده کمپین مبارزه با داعش هستیم.

رئیس پنتاگون اضافه نمود: ارتش آمریکا در حال آنالیز چگونگی تغییر مکان نیروها و استقرار آنها در این منطقه به منظور تضمین امنیت میادین نفتی است که در حال حاضر تحت کنترل نیروهای کرد سوریه می باشد و کوشش می نماید تا موضعمان در دیرالزور را تقویت کند.

وی اضافه نمود: این نیروهای کمکی شامل نیروهای مکانیزه نیز می باشد.

اسپر به جزییات تعداد نیروهایی که قرار است اعزام شوند اشاره ای نکرد اما یک نیروی مکانیزه احتمالا شامل تانک ، دیگر خودروهای جنگی و چند صد پرسنل نظامی می باشد.

حضور آمریکا در سوریه تا این لحظه شامل چنین تجهیزاتی نبوده است.

این تصمیم همچنین بدان معنا است که دولت واشنگتن از تصمیم اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای خروج تمامی هزار نیروی آمریکایی از شمال سوریه که راه را برای حمله ترکیه به این منطقه هموار کرد، عقب نشینی نموده است.

قانونگذاران از جمله جمهوری خواستار این اقدام را که امنیت منطقه را متزلزل نموده، باعث ظهور مجدد داعش شده و نمودها را رها نموده به شدت محکوم کردند.

اما با وجود آنکه اسپر برنامه ها برای اعزام نیرو به نزدیکی میادین نفتی سوریه را خاطرنشان کرد، خروج نیروهای آمریکایی از سوریه در حال وقوع است.

در همین حال ترامپ روز آدینه در صفحه توییتر خود نوشت، نیروهای آمریکایی به کشورشان باز می گردند و مدعی شد که ماموریت ارتش آمریکا در سوریه سرانجام یافته است.

اسپر همچنین به وبلاگ کابینت گفت: ماموریت آمریکا در سوریه همیشه جلوگیری از احیای داعش بوده و در حال حاضر نیز تغییری ننموده است.

وی اضافه نمود: اگر داعش به این میادین نفتی دست یابد این بدان معنا است که می تواند سلاح، نیرو و هر چیز دیگری که می خواهد خریداری کند و آن وقت شکست داعش بسیار دشوارتر خواهد شد.

این اظهارات اسپر بیانگر تغییر سریع در استراتژی آمریکا در سوریه به دنبال تصمیم اخیر ترامپ می باشد.

پنتاگون همچنین روز پنجشنبه بیانیه ای منتشر نموده و در آن اعلام نموده بود که به تقویت موضع ارتش آمریکا در شمال شرق سوریه با اعزام ادوات نظامی بیشتر برای جلوگیری از حمله احتمالی داعش و دیگر عناصر بی ثبات کننده به میادین نفتی متعهد است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رئیس پنتاگون: نیروهای مکانیزه ارتش آمریکا از میادین نفتی سوریه حفاظت خواهند کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس پنتاگون: نیروهای مکانیزه ارتش آمریکا از میادین نفتی سوریه حفاظت خواهند کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید