رئیس کمیسیون صنایع مجلس:اقتصاد خصولتی بدتر از اقتصاد دولتی است

به گزارش وبلاگ کابینت، رئیس کمیسیون صنایع مجلس با انتقاد شدید از کاهش تصدی گری دولتی در حوزه اقتصاد گفت: متاسفانه اقتصاد دولتی نه تنها کم نشده بلکه به معضلی جدید به نام اقتصاد خصولتی تبدیل شده که بر دامنه مسائل مالی کشور افزوده است.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس:اقتصاد خصولتی بدتر از اقتصاد دولتی است

به گزارش وبلاگ کابینت، اکبریان در مراسم تجلیل از تعاونگران برتر استان اردبیل اظهار کرد: براساس قانون اساسی اقتصاد کشور به اقتصاد آزاد، تعاونی و دولتی تقسیم شده که 20 تا 40 درصد اقتصاد کشور آزاد و با مشارکت بخش خصوصی در حال مدیریت است و کمتر از دو درصد اقتصاد ایران را بخش تعاون تشکیل می دهد.

وی با بیان اینکه اقتصاد دولتی در سال های اخیر نه تنها کم نشده بلکه به اقتصاد خصولتی و شبه دولتی تبدیل شده، اعلام نمود: این اقتصاد به هیچ وجه دردی از کشور درمان نمی کند بلکه بر دامنه مسائل آن نیز افزوده است.

نماینده مجلس دهم بیان نمود: ما اگر می خواهیم کشورمان نجات یابد باید به سمت سرمایه گذاری بخش خصوصی و بها دادن به این سرمایه گذاران حرکت کنیم که نمونه پیروز آن کامیون سازی مشگین شهر است.

اکبریان گفت: بنده به صراحت اعلام می کنم که اگر سرمایه گذار کامیون سازی مشگین شهر به کرج می آمد 10 برابر مشگین شهر سود می کرد اما باید دست او را بوسید که در یک منطقه محروم و کمتر توسعه یافته با دل و جرات اقدام به سرمایه گذاری نموده است.

وی با قدردانی از استاندار اردبیل در بها دادن به سرمایه گذاران و تکریم و احترام آنها توضیح داد: ذات تشکیل دولت، مجلس و قوه قضائیه نوکری مردم است و ما به جای شان و شهرت باید به فکر رفاه مردم و حل معضلات اجتماعی باشیم.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: از مرداد سال قبل که تحریم دشمنان تشدید شد ترامپ بیان کرد که ملت ایران جشن 40 سالگی انقلاب را نخواهد دید اما به کوری چشم ترامپ و امثال او نه تنها جشن 40 سالگی را برگزار کردیم، بلکه امروز یکپارچه و متحد در برابر دشمنان ایستاده ایم.

اکبریان ادامه داد: ما باید به نبوغ ایرانی افتخار کنیم چرا که در ماه های اخیر با دور زدن تحریم ها پیروز شدند تا در حوزه صنعت کاری را انجام دهند تا دغدغه فراورینمایندگان از بابت تامین مواد اولیه و قطعات نداشته باشند که نمونه آن کارخانه های فولاد است که بدون تعطیلی تاکنون در اوج تحریم ها به فراوری مشغول بوده است.

وی بیان نمود: دولت و مجلس در همراهی با بخش خصوصی دنبال یک شرایطی هستند تا دشمنان را در تحریم های ظالمانه خود کیش و مات نمایند که به همین دلیل براساس تفاهمنامه ای که بین وزارت دفاع و صنایع بسته شده ما از قطعات الکترونیکی فراوری شده در صنعت دفاعی کشور بهره برداری می کنیم و بیش از 470 قلم فراوریات مشترک حوزه صنعت دفاعی در بخش های فراوریی مورد استفاده قرار می گیرد.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس اضافه نمود: با شروع تحریم ها از سال گذشته فراوری خودروی ما از 4 هزار و 500 دستگاه به کمتر از یک هزار دستگاه رسید و دلیل آن نایاب شدن قطعات صنعت خودرو بود اما با برطرف مسائل دیگر امروز هیچ خودروی فراوری شده به پارکینگ نمی رود و نهضت خودکفایی در خودروسازی شروع شده است.

در این مراسم نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی نیز بیان نمود: در اصل 44 قانون اساسی در کنار اقتصاد بخش خصوصی بخش تعاون به رسمیت شناخته شده و در حقیقت در این بخش شاهد تقسیم ثروت در جامعه هستیم.

ولی ملکی اعلام نمود: تعاونی ها به راحتی می توانند زمینه اشتغال را در کشور در سال رونق فراوری فراهم نمایند به شرط آنکه اعضای تعاونی ها به اصل همگرایی و مشورت در پیشبرد امور معتقد باشند.

دبیر کل خانه کارگر نیز در این مراسم بیان نمود: صندلی تعاون در حقیقت بها دادن به صندلی فراوری و پیشرفت است و ما تاکنون نتوانستیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

علیرضا محجوب با قدردانی از تلاشگران عرصه تعاون در ارتقای صندلی مالی کشورمان گفت: ما به شدت نیازمند توسعه سرمایه گذاری در این بخش هستیم تا به واسطه تشکیل تعاونی های مختلف فضای اشتغال کشور پربار باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رئیس کمیسیون صنایع مجلس:اقتصاد خصولتی بدتر از اقتصاد دولتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس کمیسیون صنایع مجلس:اقتصاد خصولتی بدتر از اقتصاد دولتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید