ربات همبرگر پز به یاری آشپزها می آید

به گزارش وبلاگ کابینت، flippy نام رباتی است که برای پختن همبرگر طراحی و ساخته شده است. این ربات برای انجام این کار به یاری آشپزها می آید.

ربات همبرگر پز به یاری آشپزها می آید

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی خبرنگاران؛ مدتی است که ربات ها به بهترین دستیاران ما تبدیل شده اند. آن ها می توانند بیشترین یاری را به ما در آن زمینه که طراحی شده اند، بدهند. دقت ربات ها به دلیل این که از از نرم افزارهای خاص برای انجام اموری که به آن ها محول شده است استفاده می نمایند، بسیار بالا است. البته نباید این را نادیده گرفت که نباید ربات ها را جایگزینی برای بشر دانست. بشر تلفیقی از هوش و احساس است اما ربات تنها دارای یک مغز است و احساسی ندارد.

ربات ها در زمینه های مختلفی به انسان یاری می نمایند. اکنون مدتی است که گروهی از طراحان به ساخت انواع ربات برای پخت و پز روی آورده اند. این بار آن ها رباتی را به ما معرفی نموده اند که توانایی پختن همبرگر دارد.

او این کار را مانند یک آشپز حرفه ای انجام می دهد. نام این ربات آشپز Flippy است. Flippy به تازگی اولین تجربه آشپزی خود را پشت سر گذاشته است. کار او در این آزمایش برگرداندن برگرهای آماده شده بود. او این کار را در یکی از شعبه های رستوران کالیبرگر CaliBurger واقع در پاسادنا انجام داده است.

عملکرد این ربات بدین گونه است که توسط دوربین ها و سنسورهایی که روی آن تعبیه شده است، تمامی مراحل پختن همبرگر را دنبال می نماید و برای همین می داند دقیقا کدام لحظه بهترین زمان برای برگرداندن همبرگرها است. همچنین او می تواند به آشپز اطلاع دهد تا در زمان مناسب یک برش پنیر روی برگر بگذارد.

حالا وقت آن رسیده است که از ظرفیت پخت و پز Flippy صحبت کنیم. او می تواند از 150 تا 300 عدد همبرگر را طی یک ساعت آماده کند. همبرگرهایی که او آماده می نماید از ثبات خوبی برخورداند در نتیجه از هم جدا نمی شوند. این توانایی او باعث می گردد که اصراف و هدر رفتن غذا بسیار کم تر گردد. در ادامه فیلمی از مراحل کار این ربات جالب مشاهده می کنید:

بطری آب هوشمند شما را زیر نظر دارد +فیلم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ربات همبرگر پز به یاری آشپزها می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات همبرگر پز به یاری آشپزها می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید