رکود در ساخت و ساز موجب کاهش درآمد شهرداری ها شده است

به گزارش وبلاگ کابینت، مهدی زندیه وکیلی روز شنبه در همایش شهرداران استان مرکزی در اراک که همزمان با سالروز شهادت شهید باکری و روز ملی شهردار برگزار گردید، گفت: در حال حاضر به دلیل وجود رکود در ساخت و ساز، درآمد شهرداری ها با کاهش روبرو شده است، اما در استان مرکزی حتی الامکان سعی شده تا این مشکل بر روند کار شهرداری ها در مدیریت شهری اثرگذار نباشد.

رکود در ساخت و ساز موجب کاهش درآمد شهرداری ها شده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی اضافه کرد: هم اکنون شهرداری های استان مرکزی با وجود مسائل اقتصادی روند مطلوب و مداومی را در خدمت رسانی به شهروندان دارند و علاوه بر آن در برنامه های این مجموعه ها توسعه شهری نیز مدنظر واقع شده است، در واقع چالش های اقتصادی شهرداری ها در استان به نحو مطلوبی مدیریت شده است.

زندیه وکیلی بیان نمود: طی دهه فجر امسال بخش عمده ای از پروژه های افتتاح شده در سطح استان مربوط و متعلق به شهرداری ها بوده است که این گواهی بر عملکرد مطلوب این مجموعه ها در شرایط سخت اقتصادی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی خاطرنشان ساخت: در دهه فجر امسال همچنین از چهار ساختمان شهرداری در نقاط مختلف استان مرکزی بهره برداری شد و پروژه های عمرانی شهری در استان در دست اقدام است.

وی توضیح داد: در راستای جبران بخشی از مسائل اقتصادی شهرداری ها، امسال مجموعاً 20 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به شماری از شهرداری های استان مرکزی تعلق گرفت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی ادامه داد: علاوه بر این در امسال کوشش شد تا با برخورداری شهرداری ها از بعضی منابع اقتصادی و همچنین سرمایه گذاری، پروژه های شهری دچار توقف نشود و روند توسعه شهری و ارتقای خدمات این حوزه تداوم یابد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رکود در ساخت و ساز موجب کاهش درآمد شهرداری ها شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکود در ساخت و ساز موجب کاهش درآمد شهرداری ها شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید