زمان ناامیدی گیمرها فرارسید

به گزارش وبلاگ کابینت، چندی پیش، مایکروسافت خاطرنشان کرد که بیشتر بازی های 4K در کنسول ایکس باکس سری ایکس با نرخ 30 فریم در ثانیه اجرا می شوند. اما با گذشت زمان و تطبیق توسعه دهندگان با سخت افزار این کنسول، نرخ فریم بازی های 4K افزایش یافته و به 60 فریم در ثانیه هم می رسد. در حال حاضر عناوین AAA به نرخ حدبیشتر 30 الی 40 فریم در ثانیه دست پیدا خواهند کرد.

زمان ناامیدی گیمرها فرارسید

علی رغم افزایش 4 برابری قدرت سخت افزاری Xbox Series X به نسبت کنسول Xbox One X، این کنسول همچنان در اجرای بازی های 4K با نرخ بالای 30 فریم مشکلاتی را پیش روی خود دارد. Xbox Series X دارای تمامی ویژگی های سخت افزاری، به منظور رندر مناسب بازی های AAA است؛ با این وجود مادامی که صحبت از بازی های 4K به میان می آید، سخت افزار قدرتمند این کنسول می تواند زیر سنگین ترین بار پردازشی قرار گیرد.

چندی پیش، بازی Assassins Creed: Valhalla به صورت رسمی معرفی گردید. این بازی که با انتشار یک تریلر در مراسم Xbox 20/20 خودنمایی نموده بود، نشان داد که از وضوح 4K پشتیبانی نموده و یک بازی تمام عیار AAA برای نسل نهم از کنسول های بازی است. به همین دلیل شایعات بسیاری مبنی بر رندر Assassins Creed: Valhalla در کنسول Xbox Series X به گوش می رسید. هواداران از رسیدن به نرخ 60 فریم در ثانیه سخن می گفتند.

اما حالا زمان ناامید شدن آنها است؛ سخنگوی یوبی سافت (Ubisoft) به تازگی اعلام نموده است که بازی Assassins Creed: Valhalla در رزولوشن 4K، امکان رسیدن به رندر 60 فریم در ثانیه را نخواهد داشت. با این وجود این بازی با حداقل 30 فریم در ثانیه رندر می گردد. از گفته های ایشان آنطور برداشت می گردد که Assassins Creed: Valhalla می تواند 30~40 فریم در ثانیه را برای رزولوشن 4K عملی کند. یکی از مسائل فنی که کاربران بسیاری در انتظار اعلام آن هستند، امکان تغییر رزولوشن و افزایش نرخ فریم است.

در صورتی که Xbox Series X و PlayStation 5 بتوانند تنظیماتی را به منظور کاهش وضوح و افزایش نرخ فریم در اختیار گیمرها قرار دهند، می توانند این شکاف را تا حدودی جبران نموده و بسیاری از گیمرها راضی نگاه دارند. اجرای 30~40 فریم در ثانیه اگرچه مناسب به نظر می رسد، اما حداقل نرخ فریم بدون لگ برای یک بازی محسوب می گردد.

منبع : شهر سخت افزار

منبع: آی تابناک

به "زمان ناامیدی گیمرها فرارسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان ناامیدی گیمرها فرارسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید