زیان سنگین اقتصاد انگلیس از ترک اتحادیه اروپا

بانک یو بی اس در گزارشی بیان کرد به دلیل بریگزیت، دو درصد از رشد اقتصادی انگلیس کاسته گردیده است.

زیان سنگین اقتصاد انگلیس از ترک اتحادیه اروپا

به گزارش خبرنگاران به نقل از تلگراف، محاسبات این بانک هم چنین نشان می دهد که سرمایه گذاری های خارجی 4 درصد و مصارف خانوار 1.7 درصد کاهش یافته اند. این تحقیق پیش بینی نموده است که ارزش واقعی پوند انگلیس در دوران بعد از بریگزیت حدود 12 درصد کاهش خواهد یافت. هم چنین نرخ تورم نیز 1.5 درصد از سطح کنونی فراتر خواهد رفت که بخش عمده ای از افزایش قیمت ها مربوط به بهای مواد غذایی وارداتی است.

نویسندگان این گزارش افزوده اند که این پیامدها در شرایطی آشکار گردیده که انگلیس هنوز از اتحادیه اروپا خارج نگردیده است: مانند هر کس دیگری که خودروی خود را لبه پرتگاه می راند، شرکت های انگلیسی نیز با تعرفه های سنگین و موانع غیرتعرفه ای روبرو خواهند شد. فضای منفی و نامطمئن اقتصاد انگلیس در دوران بعد از خروج از اتحادیه اروپا هم چنین باعث کاهش تمایل سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در انگلیس و انتقال سرمایه های خود به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا گردیده است.

به جز انگلیس، پیش بینی گردیده که کشورهای اروپایی نیز تحت تاثیر مساله بریگزیت قرار بگیرند. صندوق بین المللی پول چندی پیش اعلام نموده بود از آنجا که بریگزیت به معنای عقب نشینی طرفین از رابطه اقتصادی است، برای هر دو طرف پیامدهای متصور خواهد بود. در صورت نرسیدن به توافقی تعیین، روابط دو طرف بر اساس قوانین سازمان تجارت جهانی خواهد بود و طبق پیش بینی صندوق بین المللی پول، فراوری واقعی اتحادیه اروپا در این صورت 1.5 درصد کاهش می یابد و بیکاری 0.7 درصد بالاتر خواهد رفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "زیان سنگین اقتصاد انگلیس از ترک اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیان سنگین اقتصاد انگلیس از ترک اتحادیه اروپا"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید