ساندی تایمز: دولت جانسون 5 هفته حیاتی را برای مقابله با کرونا از دست داد

به گزارش وبلاگ کابینت، یک روزنامه انگلیسی در تحقیقاتی نشان داد که دولت این کشور به دلیل تعلل در واکنش مناسب در روز های ابتدایی شیوع ویروس کرونا، زمان حیاتی را برای مهار این بیماری از دست داده است.

ساندی تایمز: دولت جانسون 5 هفته حیاتی را برای مقابله با کرونا از دست داد

به گزارش به نقل از اسکای نیوز، روزنامه ساندی تایمز با انجام تحقیقاتی عملکرد دولت انگلیس را در مواجهه با همه گیری ویروس کرونا در این کشور زیر سوال برد.

این روزنامه انگلیسی نوشت دولت هشدار های جدی از سوی متخصصان را نادیده گرفت و انگلیس پنج هفته حیاتی برای مبارزه با ویروس خطرناک کرونا را در حالی از دست داد که دولت آمادگی اندکی برای مواجهه با این همه گیری دارد.

بنا به نوشته ساندی تایمز، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس زمانی در جلسه کمیته اضطراری دولت شرکت کرد که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور از 40 نفر فراتر رفته بود.

افشاگران دولتی، دانشمندان و برنامه ریزان شرایط اضطراری، دولت را متهم می نمایند که در اواخر ژانویه و ماه فوریه هنگامی که باید ذخایر تجهیزات پزشکی فورا تامین می شد، نوعی خودستایی در دولت مانع این کار شد.

نخست وزیر انگلیس 5 جلسه مهم کبرا (کمیته اضطراری) را درست در زمان شیوع فزاینده ویروس کرونا از دست داد.

ساندی تایمز بر اساس تحقیقات خود نوشت پیشرفت اندکی در زمینه تامین لوازم اضطراری از جمله ماسک و پوشش های محافظتی در ماه فوریه انجام شده است. این در حالیست که دولت انگلیس 279 هزار مورد تجهیزات پزشکی را به چین ارسال نموده است.

آخرین آمادگی انگلیس برای مقابله با همه گیری در این کشور در سال 2016 صورت گرفت. دولت انگلیس همچنین توصیه های مربوط به کمبود تجهیزات پزشکی و دستگاه های تنفس مصنوعی را نادیده گرفته است.

ساندی تایمز یادآور شد آماده سازی برای اجرای برکسیت بدون توافق، باعث شد برنامه ریزی برای مقابله با یک همه گیری صورت نگیرد. انجمن معاملات حوزه بهداشت و درمان انگلیس در ماه فوریه برای تامین تجهیزات حفاظت شخصی اعلام آمادگی کرد، اما این پیشنهاد تا اول آوریل پذیرفته نشد.

سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس در پاسخ به گزارش ساندی تایمز گفت واکنش ما نشان داد که دولت تمامی پشتیبانی لازم را برای اطمینان از اینکه همه افراد خدمات درمانی را دریافت می نمایند، صورت داده است.

این در حالیست که انگلیس با بیش از 114 هزار مبتلا به ویروس کرونا در صندلی پنجم در میان کشور های اروپایی واقع شده است. تا به امروز بیش از 15 هزار نفر در انگلیس بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ساندی تایمز: دولت جانسون 5 هفته حیاتی را برای مقابله با کرونا از دست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساندی تایمز: دولت جانسون 5 هفته حیاتی را برای مقابله با کرونا از دست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید