خاتمه یوروهای بلوکه شده بسکتبال چه شد؟

به گزارش وبلاگ کابینت، فدراسیون جهانی بسکتبال پس از برگزاری چند مرحله از رقابت های انتخابی جام جهانی 2019 چین از درآمدهای تبلیغاتی و حمایتی خود به فدراسیون های ملی مبالغی را پرداخت نموده است اما، فعلاً وضعیت 20 هزار یوروی فدراسیون ایران تعیین نیست.

خاتمه یوروهای بلوکه شده بسکتبال چه شد؟

به گزارش وبلاگ کابینت، فدراسیون جهانی بسکتبال (FIBA) پس از برگزاری رقابت های انتخابی جام جهانی 2019 چین و معین شدن درآمدهای تبلیغاتی خود در پخش های تلویزیونی، مبالغی را به فدراسیون های ملی حاضر در این رقابت ها پرداخت می نماید. به همین دلیل نیز پس از انتها مرحله اول رقابت های انتخابی و قبل از آغاز مسابقات مرحله دوم طی نامه ای به فدراسیون ایران اعلام می نماید که نحوه پرداخت 20 هزار یورو که سهم ایران از این درآمد بوده را معین کند.

فدراسیون ایران نیز برای دریافت سهم خود حساب ارزی اش را به فدراسیون جهانی معرفی می نماید اما به دلیل تحریم های موجود، FIBA نمی تواند این مبلغ را به فدراسیون ایران پرداخت کند. گفته می گردد فدراسیون ایران خواهان دریافت نقدی این پول به وسیله شخص سوم (شخص حقیقی) نیز بوده است که با مخالفت فدراسیون جهانی روبرو شده است.

فدراسیون بسکتبال ایران پیش از این جریمه 14 هزار یورویی دیرک باوئرمن سرمربی سابق تیم ملی را به وسیله این حساب ارزی دریافت نموده بود اما، حالا به دلیل تحریم ها با مشکل روبرو شده است تا تکلیف 20 هزار یوروی فدراسیون ایران نامعلوم باشد. بعضی خبرها نیز مبنی بر این دریافت شدن این پول به وسیله شخص سوم منتشر شده بود که رامین طباطبایی در گفت و گو با وبلاگ کابینت این موضوع را تکذیب کرد.

طباطبایی: شخص سومی در میان نیست و 20 هزار یورو را نگرفته ایم

رامین طباطبایی در گفت و گو با وبلاگ کابینت، در مورد این موضوع شرح داد: فدراسیون جهانی سال گذشته به ما گفت برای تیم هایی که در جام جهانی شرکت می نمایند 20 هزار یورو می دهیم و این مبالغ را تا آخر ماه جولای پرداخت می کنیم که آن زمان سوئیفت ما بسته نشده بود و ما هم حساب ارزی خود را به فدراسیون جهانی دادیم که به وسیله همین حساب پول مورد نظر برای فدراسیون ایران پرداخت گردد که این طور نشد. البته ما پیگیری کردیم که این مبلغ را به هر روشی که می گردد پرداخت نمایند اما، تا الان این مبلغ پرداخت نشده است. ما سعی می کنیم به هر شکلی که ممکن است این پول را دریافت کنیم. علی رغم مکاتباتی که با فدراسیون جهانی داشتیم فیبا معتقد است که این مبلغ باید مستقیماً به حساب بانکی ایران ریخته گردد که به دلیل تحریم ها امکان پذیر نیست. حساب ما هم تا قبل از تحریم ها باز بود و مسئله ای وجود نداشت اما متأسفانه بعد از این اتفاق قرار شد پول را پرداخت نمایند که الآن به دلیل تحریم ها به مشکل خورده ایم.

او ادامه داد: قبل از این تحریم ها ما حتی طلب 14 هزار یورویی از آقای باوئرمن را هم به وسیله حساب ارزی خود دریافت کردیم اما متأسفانه الان با تحریم ها روبرو شده ایم که مشکل ساز شده است. الان هم با فدراسیون جهانی در حال مکاتبه هستیم تا پول را به هر طریقی که ممکن است دریافت کنیم اما FIBA مصر است که باید به حساب بانکی فدراسیون این مبلغ را بریزد چون نمی تواند به صورت نقدی آن را پرداخت کند. به هر حال مسائل تحریم ها اجتناب ناپذیر هستند و ما سعی می کنیم با هر شیوه ای که ممکن باشد 20 هزار یورو را دریافت کنیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال در واکنش به این موضوع که گفته می گردد او این 20 هزار یورو را به وسیله حساب شخصی یکی از از دوستانش دریافت نموده است، اظهار کرد: نه به هیچ عنوان این طور نیست. هر کسی یک فکری می نماید اما درست نیست. با این حال اگر بتوانیم به وسیله شرکت ها و صرافی های خاصی که قانونی باشند این مبلغ را دریافت کنیم، اقدام می کنیم اما اینکه شخص خاصی مد نظر ما باشد این طور نیست. الآن نیز به بانک ملی گفته ایم هر طور که امکان دارد این مبلغ را برای ما بگیرند اما فدراسیون جهانی می گوید باید این مبلغ را به حساب بانکی فدراسیون واریز کند و تا کنون این اتفاق رخ نداده است.

او در پاسخ به این سوال که گفته می گردد پس از مرحله دوم انتخابی های جام جهانی هم نامه ای تحت عنوان پرداخت مبلغ 30 هزار یوروی از سوی فیبا به فدراسیون ایران ارسال شده است، گفت: خیر این گونه نبوده است. به 32 تیمی که برای جام جهانی انتخاب می شوند مبلغی کمکی را پرداخت می نمایند که ما هم فرم های لازم برای این موضوع را پر نموده ایم و به وسیله کمیته المپیک به کمیته بین المللی المپیک فرستاده ایم تا از این پاداشی که در نظر گرفته شده استفاده کنیم. الان این موضوع در حال طی کردن مراحل اداری است و ما هم دنبال این هستیم که حتی بیشتر از 30 هزار یورو دریافت کنیم هم بگیریم اما، فعلاً در حد پیشنهاد است که در حال اجرا دادن رایزنی های آن هستیم.

طباطبایی در مورد بازی های تدارکاتی برای تیم ملی نیز گفت: خوشبختانه در این مسئله به موقع عمل نموده و در تورنمنت های با کیفتی شرکت نموده ایم. ما مرداد ماه پشت سر هم تورنمنت پرتغال و روسیه را در پیش داریم که اکثراً هم کشورهای اروپایی در آن ها حضور دارند و پس از آن هم در تورنمنت یونان شرکت می کنیم. پس از این مسابقات ملی پوشان مدت زمانی را استراحت می نمایند و سپس برای حضور در تورنمنت پیک راهی چین می شوند. همچنین رایزنی نموده ایم تا این رقابت ها به گونه ای برگزار گردد که به جام جهانی وصل گردد تا ملی پوشان به ایران برنگردند و مستقیماً از آنجا برای بازی نخست راهی گوانگ ژو شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خاتمه یوروهای بلوکه شده بسکتبال چه شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه یوروهای بلوکه شده بسکتبال چه شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید