سوءاستفاده 2 متهم به سرقت از نام یک نهاد انقلابی

به گزارش وبلاگ کابینت، پرونده موبایل قاپی دو موتورسوار مشکوک که متهمند چندی پیش موبایل های مردم را در حوالی خیابان سهروردی تهران سرقت نموده اند، در دادسرا مورد رسیدگی است.

سوءاستفاده 2 متهم به سرقت از نام یک نهاد انقلابی

به گزارش وبلاگ کابینت، عصر ایران نوشت: هفته پیش خبر عجیبی به دستمان رسید مبنی بر اینکه دو دزد دستگیرشده به اتهام موبایل دزدی، خود را نیروی فعال یکی از نهادهای انقلابی معرفی نموده اند. آنها در بازجویی های پلیس در کلانتری نیلوفر در پاسخ به اینکه چرا موتوری که سوار بر آن دستگیر شدید، پلاک نداشت؟، گفته بودند چون ما کار امنیتی می کنیم پلاک نداشته ایم. این در حالی است که فعالیت های امنیتی نیز با وسایل نقلیه بدون پلاک انجام نمی گردد.

پلیس در ادامه، این دو نفر را با مالباختگان روبرو کرد و همه آنها به اتفاق تأیید کردند که این دو نفر موبایلشان را به سرقت برده اند.

در ادامه، بعضی افراد از نهادی که این دو متهم خود را به آن منتسب نموده بودند، وارد ماجرا شدند و خواهان آزادی آنان شدند. با این حال، پلیس با استناد به مدارک و شواهد موجود از آزادی غیرقانونی آنها امتناع کرد و پرونده را به دادسرا فرستاد.

خبرهای اولیه حاکی از آن است که همان افراد که نتوانسته بودند پلیس را متقاعد به مختومه کردن پرونده در کلانتری نیلوفر نمایند، کوشیده اند در دادسرا اعمال نفوذ نمایند که خوشبختانه قاضی پرونده نیز بر اساس مدارک موجود زیر بار تقاضاهای غیرقانونی آنها نرفته و پرونده در جریان رسیدگی قرار گرفته است.

در این مرحله، افرادی که از هفته پیش با سوءاستفاده از عناوین ارزشی به طرز عجیب و مشکوکی از این دو متهم حمایت می نمایند، سعی در ارتباط گیری با شاکیان نموده و حتی یکی از آنها را تهدید نموده اند که اگر از شکایت خود دست نکشد، آینده اش تباه خواهد شد!

آنالیز ها حاکی از این است که هم پلیس و هم دادسرا تا اینجای کار پای حقوق مردم و مالباختگان ایستاده اند و اینک نوبت نهادی است که چند نفر با سوء استفاده از نام آن، می کوشند در روند پرونده یک سرقت مداخله نمایند؛ به طوری که حتی فرد مسئول این دو متهم در آن نهاد، با مراجعه به کلانتری خواهان دیدار با شاکیان شده است. این در حالی است که جرم انتسابی متوجه دو فرد، فارغ از شغلشان است و ربطی به نهادی که بسیار هم ارزشمند است، ندارد.

به نظر می رسد در پی قانونمندی پلیس و دادسرا، اینک نوبت مسئولان آن نهاد انقلابی است که وارد عمل شوند و اجازه ندهند بعضی افراد - که اتفاقاً در رده های پایین هم هستند - با سوءاستفاده از عناوین محترم، حقوق افراد را تضییع و مردم را نسبت به نهادهای انقلابی بدبین نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سوءاستفاده 2 متهم به سرقت از نام یک نهاد انقلابی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوءاستفاده 2 متهم به سرقت از نام یک نهاد انقلابی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید