سی ان ان اطلاع داد؛ مخالفت ترامپ با اظهارات بولتون درباره مداخله نظامی در ونزوئلا

به گزارش وبلاگ کابینت، طبق گزارش رسانه آمریکایی، رئیس جمهور این کشور ضمن ابراز ناخرسندی از مواضع مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره ونزوئلا گفت: اگر (قدرت در آمریکا) دست جان بولتون بود، اکنون در چندین نقطه درگیر جنگ بودیم.

سی ان ان اطلاع داد؛ مخالفت ترامپ با اظهارات بولتون درباره مداخله نظامی در ونزوئلا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کابینت، مقام های آمریکایی به شبکه سی ان ان اطلاع دادند که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از اظهارات جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره مداخله نظامی امریکا در ونزوئلا ناخرسند است.

شبکه سی ان ان در گزارشی به نقل از مقام های آگاه گزارش داد: بعد از اینکه طی هفته جاری امیدهای آمریکا برای انتقال قدرت در ونزوئلا به سرعت بر باد رفتند، دونالد ترامپ دارد به مشاوران ارشد خودش درباره پیش بردن (طرح آمریکا در ونزوئلا) می گوید که محتاط باشند و سرخوردگی خود را درباره اظهارات علنی بعضی مشاوران ارشدش درباره مداخله نظامی ابراز نموده است.

در این گزارش آمده است: ترامپ روز آدینه بعد از تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، اظهارنظرها درباره مداخله روسیه در ونزوئلا را کم اهمیت جلوه داد و ادعاهای مقام های ارشد دولت ترامپ که گفته اند مسکو در حال تقویت رژیم (نیکلاس مادورو) است را رد کرد.

طبق این گزارش، ترامپ هفته گذشته از اینکه جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید با هیاهو و صدای بلند خواهان سرنگونی دولت ونزوئلا شده، انتقاد نموده است.

بولتون، ترامپ و مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا

سی ان ان نوشت: ترامپ از اینکه جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید و دیگران علنا درباره گزینه های نظامی حرف می زنند، ناامید شده و به دوستانش گفته که اگر (قدرت در آمریکا) دست بولتون بود، تاکنون باید در چندین نقطه (از دنیا) جنگ می کردیم.

انتشار این خبر در حالی اجرا شده که به دنبال فراخوان هفته گذشته خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا برای شورش نظامی، بولتون و بعضی مقام های ارشد از قبیل مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا از احتمال توسل واشنگتن به حمله نظامی علیه دولت قانونی ونزوئلا سخن گفتند.

این اولین باری نیست که موضوع دخالت نظامی آمریکا در ونزوئلا و مواضع ترامپ خبرساز شده است.

مدیراجرایی سابق اف بی آی اسفند سال گذشته اطلاع داد، ترامپ طی یک جلسه با مقام های اطلاعاتی با اشتیاق درباره موضوع حمله به ونزوئلا و نفت زیاد این کشور صحبت نموده بود (جزئیات بیشتر).

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "سی ان ان اطلاع داد؛ مخالفت ترامپ با اظهارات بولتون درباره مداخله نظامی در ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان اطلاع داد؛ مخالفت ترامپ با اظهارات بولتون درباره مداخله نظامی در ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید