شاه محمدی: کاراته بانوان در صورت حل مشکل مدیریتی می تواند در توکیو تاریخ ساز گردد، عدم توجه به تیم های پایه کاراته را نابود می نماید

به گزارش وبلاگ کابینت، نایب رئیس سابق بانوان فدراسیون کاراته گفت: کاراته بانوان در صورت حل مسائل مدیریتی و عدم سطحی نگری مدیران فعلی می تواند در توکیو تاریخ ساز گردد.

شاه محمدی: کاراته بانوان در صورت حل مشکل مدیریتی می تواند در توکیو تاریخ ساز گردد، عدم توجه به تیم های پایه کاراته را نابود می نماید

عشرت شاه محمدی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی وبلاگ کابینت، در مورد عملکرد کاراته بانوان ایران در جهت کسب سهمیه المپیک گفت: ظرافیت های کاراته بانوان بسیار بالا است و می تواند در المپیک 2020 شگفتی سازی باشد. کاراته ایران تا قبل از اواخر دهه 80 و فعالیت بین المللی بخش بانوان با یک بال در حال حرکت بود، اما از اواخر دهه 80 و با حضور بانوان در مسابقات بین المللی، شاهد فعال شدن بال دیگر این رشته نیز بودیم. بانوان با وجود اینکه بیش از یک دهه از آقایان عقب بودند، اما در بعضی موارد حتی جلوتر از آنها حرکت کردند.

وی توضیح داد: کاراته بانوان در صورت حل مسائل مدیریتی و عدم سطحی نگری مدیران فعلی می تواند در توکیو تاریخ ساز گردد. موضوعی که باید مورد توجه وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک قرار گیرد. بعد از حضور کاراته در المپیک 2020 توکیو، این رشته حداقل تا المپیک 2028 در این رقابت ها حضور نخواهد داشت. در این شرایط نباید مسئولان ورزش کشور اجازه بدهند که با غفلت بعضی فرصت تاریخ سازی برای ورزش کشور در المپیک توکیو از دست برود.

نایب رئیس سابق فدراسیون کاراته با انتقاد از تغییر کادرفنی تیم ملی بانوان گفت: مدیران توانمند هیچگاه مربیان پیروز را کنار نمی گذارد و کوشش می نمایند برای بهبود کار از آنها حمایت و کادرفنی شان را تقویت نمایند، اما متاسفانه در تیم ملی بانوان شاهد بودیم که سرمربی پیروز تیم ملی به یک باره کنار گذاشته شد. موضوعی که اثرات آن را با افت نتایج بانوان و عملکرد سه ملی پوش کشورمان در رقابت های اخیر مشاهده کردیم. اتفاقی که به خصوص روی عملکرد سارا بهمنیار ستاره آینده دار کاراته کشورمان نیز تاثیر گذاشت و فرایند مثبت این دختر شایسته کاراته کشورمان را کند کرد.

شاه محمدی توضیح داد: تکواندو با وجود در اختیار داشتن پرافتخارترین ورزشکاران زن و مرد تاریخ المپیک تنها پیروز به کسب دو سهمیه المپیک شده است. کشتی و وزنه برداری نیز به عنوان مدال آورترین رشته های ورزشی ما با توجه به آسیب دیدگی ستاره هایشان حال و روز خوبی ندارند. در این شرایط کاراته می تواند با کسب 6 سهمیه و برخورداری از شانس 6 مدال که سه مدال آن می تواند طلا باشد، تبدیل به منجی کاروان ایران باشد. در این شرایط مسئولان ورزش کشور باید به خاطر منافع ملی زمینه حضور مدیرانی که سال ها به این رشته خدمت کردند را فراهم نمایند. تجربه تلخ 13 ماه سرپرستی مدیران فعلی فدراسیون نباید در المپیک توکیو نیز تکرار گردد و این موضوع نیازمند توجه مقامات ورزش کشور است.

وی در مورد عدم تشکیل تیم های پایه کاراته گفت: عدم توجه به تیم های پایه یکی از مهمترین مسائلی است که می تواند یک رشته را نابود کند و متاسفانه در فدراسیون فعلی به دلیل عدم مدیریت به تیم های پایه بی مهری شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شاه محمدی: کاراته بانوان در صورت حل مشکل مدیریتی می تواند در توکیو تاریخ ساز گردد، عدم توجه به تیم های پایه کاراته را نابود می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاه محمدی: کاراته بانوان در صورت حل مشکل مدیریتی می تواند در توکیو تاریخ ساز گردد، عدم توجه به تیم های پایه کاراته را نابود می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید