شهادت دیپلمات آمریکایی در اوکراین علیه ترامپ

به گزارش وبلاگ کابینت، یک دیپلمات آمریکایی در اوکراین در جلسه ای مقابل اعضای سه کمیته مجلس نمایندگان آمریکا علیه رئیس جمهور کشورش در ماجرای موسوم به اوکراین گیت شهادت داد.

شهادت دیپلمات آمریکایی در اوکراین علیه ترامپ

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کابینت، یک دیپلمات ارشد آمریکایی در اوکراین روز سه شنبه در ماجرای موسوم به اوکراین گیت علیه دونالد ترامپ، رئیس جهور آمریکا شهادت داد و گفت که او اعطای یاری امنیتی به اوکراین را به تحقیقات از کسب و کار جو بایدن، یکی از نامزد های حزب دموکرات در انتخابات 2020 آمریکا منوط نموده بود.

ویلیام تیلور، دیپلمات کهنه کار و افسر سابق ارتش آمریکا که کاردار سفارت آمریکا است در جلسه ای پشت در های بسته مقابل اعطای سه کمیته مجلس نمایندگان آمریکا که در حال پیشبرد تحقیقات استیضاح از دونالد ترامپ هستند حاضر شد و شهادت داد.

روزنامه واشنگتن پست نسخه ای از سخنان آغازین تیلور در این جلسه را روی وب سایت خود قرار داد.

خبرگزاری رویترز حضور تیلور را یکی از تحولات محوری در اتفاقات سیاسی در واشنگتن دانسته که ریاست جمهوری ترامپ را حین کوشش او برای انتخاب مجدد در انتخابات 2020 به مخاطره می اندازد.

سخنان این دیپلمات آمریکا با ادعا های ترامپ مبنی بر اینکه او قصد زد و بند با رئیس جمهور اوکراین بر سر اعطای یاری 391 میلیون دلاری به این کشور نداشته همخوانی ندارد.

طبق گزارش رویترز، تیلور در جمع اعضای کمیته های امور خارجه، اطلاعاتی و نظارت مجلس نمایندگان آمریکا گفت که گوردون سانلند، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا به او گفته که ترامپ اعطای این بسته یاری را به اعلان علنی تحقیقات از جو بایدن و پسرش مرتبط نموده است.

تیلور در این جلسه به مکالمات و رویداد های متعددی اشاره نمود و اهمیت راهبردی اوکراین را برای سیاست های آمریکا در برابر روسیه متذکر شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شهادت دیپلمات آمریکایی در اوکراین علیه ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهادت دیپلمات آمریکایی در اوکراین علیه ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید