شورا از موضع خود در بحث مغایرت های اقتصادی شهرداری کوتاه نمی آید

به گزارش وبلاگ کابینت، خبرنگاران/یزد سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد با بیان این که سطح توقع اعضای این دوره شورای شهر بالاتر از اقدامات صورت گرفته است، گفت: اعضای شورای اسلامی شهر به هیچ عنوان بنا ندارد از موضع خود در بحث شفاف سازی مغایرت های اقتصادی در شهرداری یزد کنارگیری کند.

شورا از موضع خود در بحث مغایرت های اقتصادی شهرداری کوتاه نمی آید

حمیدرضا قمی پیش از ظهر امروز 15 اردیبهشت در دومین نشست خبری آنلاین خانه مطبوعات استان یزد که با حضور جمعی از وبلاگ کابینت به صورت مجازی برگزار گردید، با اشاره به اهمیت برنامه های در دستور کار شورای شهر یزد، اظهار کرد: سطح توقع اعضای این دوره شورای شهر بالاتر از اقدامات اجرا شده است.

وی آسیب شناسی در خصوص این که چگونه شوراها می توانند آن طور که باید به وظایف خود عمل نمایند را ضروری دانست و اضافه کرد: ظرفیت قانونی شورای اسلامی شهر باید برای مردم تبیین گردد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد در ادامه با بیان این که این دوره شورا در بسیاری از مواقع تعامل سازنده با دستگاه های مختلف داشته، گفت: در بعضی مواقع هم دچار چالش هایی شده است.

قمی راه اندازی مرکز اسناد پرونده ثبت جهانی یزد، امضای خواهرخواندگی یزد و با گرجستان، آنالیز جدی پرونده قطع درختان و پیگیری بحث مغایرت مالی شهرداری را از جمله اقدامات و برنامه های این دوره شورای اسلامی یزد دانست و اعلام کرد: شورا به هیچ عنوان بنا ندارد از موضع خود در بحث شفاف سازی مغایرت های موجود در حساب های شهرداری یزد کنارگیری کند.

این مسئول توسعه مدیریت شهری را مستلزم همراهی و همکاری تمام عناصر اجرایی و نظارتی دانست و اعلام کرد: افزایش کیفیت زندگی از جمله مهمترین اهداف این دوره شورای شهر در یزد است.

وی با اشاره به اهمیت اقدامات اجرا شده در این دوره شورای اسلامی شهر یزد، توضیح داد: احیای آب انبارهایی که در معرض تخریب هستند با مشارکت اوقاف، از جمله برنامه های در دستور کار شورای شهر یزد در امسال است.

این عضو شورای اسلامی شهر یزد توسعه پارک های درون محله ای را از دیگر اقدامات در دستور کار مدیریت شهری در یزد عنوان و گفت: طرح های فرهنگی و تفریحی تدوین شده به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند و بعد از گذراندن بحران مجدداً نسبت به برنامه ریزی دوباره اقدام می گردد.

قمی در انتها ایجاد زیرساخت های توسعه گردشگری مجازی را یکی از مهمترین رویکردهای مدیریت شهری برای توسعه مالی دانست و اعلام کرد: ما باید چالش شیوع کرونا را به فرصت استفاده بهینه از فضای مجازی تبدیل کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شورا از موضع خود در بحث مغایرت های اقتصادی شهرداری کوتاه نمی آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورا از موضع خود در بحث مغایرت های اقتصادی شهرداری کوتاه نمی آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید