شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل لهستان، دیدار سرنوشت ساز با برزیل

به گزارش وبلاگ کابینت، تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از فینال لیگ ملت های والیبال 2019 با نتیجه سه بر یک مقابل لهستان مغلوب شد.

شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل لهستان، دیدار سرنوشت ساز با برزیل

به گزارش وبلاگ کابینت، از ساعت 2:30 بامداد امروز (آدینه) 21 تیر ماه 1398 تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از مرحله فینال لیگ ملت های والیبال 2019 در شیکاگو به مصاف تیم ملی لهستان رفت و در نهایت با نتیجه سه بر یک (25-21، 25-18، 25-20، 25-21) نتیجه را واگذار کرد.

تیم ملی ایران در این بازی با ترکیب میلاد عبادی پور، محمدرضا حضرت پور (لیبرو)، سعید معروف، سید محمد موسوی، پوریا فیاضی، امیر غفور و علی شفیعی بازی را آغاز کرد. لهستان نیز با ترکیب موزاج، کومندا، بارتوش، بندورز، کلاس، جاکوب (لیبرو) و هوبر به صاف شاگردان ایگور کولاکوویچ رفت.

ست اول: 25 - 21 ایران

در آغاز این ست ایران عملکرد بهتری در زدن سرویس داشت و توانست با درخشش عل شفیعی 3 بر صفر از حریف پیش بیافتد، اما در ادامه لهستان فاصله را به یک امتیاز کاهش داد. لهستان در امتیاز 7 بازی را به تساوی کشاند اما این ایران بود که با آبشار امیر غفور 8 - 7 وقت استراحت فنی اول را از آن خود کرد. با ورود دو تیم به زمین ایران با درخشش غفور 11 - 7 پیش افتاد تا هینن برای تیم لهستان درخواست وقت استراحت کند. با آغاز مجدد بازی عملکرد خوب بازیکنان ایران در دفاع ادامه داشت تا 14 - 10 از لهستان پیشی بگیرد. با درخشش غفور در خط سرویس ایران 16 - 10 وقت استراحت فنی دوم را نیز از آن خود کرد.

با ورود دو تیم به زمین باز هم این امیر غفور بود که یک امتیاز سرویس دیگر را کسب کرد تا ویتال هینن در امتیاز 17 - 10 دوباره درخواست وقت استراحت کند. با آغاز مجدد بازی لهستان 3 امتیاز متوالی گرفت تا بازی 18 - 14 گردد و ایران تقاضای وقت استراحت کند. لهستان با کسب دو امتیاز متوالی فاصله را به دو امتیاز کاهش داد تا کولاکوویچ در امتیاز 23 - 21 تقاضای وقت استراحت کند. با ورود دو تیم به زمین ایران دو امتیاز متوالی را کسب کرد تا 25 - 21 ست نخست بازی را با پیروزی پشت سر بگذارد.

ست دوم: 18 - 25 لهستان

با آغاز ست دوم لهستان عملکرد بهتری داشت و 6 - 4 از ایران پیش افتاد. در ادامه هم این لهستان بود که عملکرد بهتری در زدن سرویس داشت و 8 - 5 وقت استراحت فنی اول را از آن خود کرد. ایران با درخشش فیاضی توانست فاصله را به یک امتیاز کاهش دهد تا ویتال هینن در امتیاز 10 - 9 برای لهستان تقاضای وقت استراحت کند. ایران خاتمه در امتیاز 11 بازی را به تساوی کشاند. در ادامه پس از اعتراضات زیاد هینن به داوری، لهستان 16 - 13 از ایران پیش افتاد و وقت استراحت فنی دوم را از آن خود کرد.

با آغاز مجدد بازی لهستان یک امتیاز دیگر را با اشتباه معروف در دادن پاس کسب کرد تا کولاوویچ در امتیاز 17 - 13 تقاضای وقت استراحت کند. عملکرد خوب لهستانی ها در زدن سرویس ادامه داشت تا اینکه 25 - 18 پیروز ست دوم بازی شد.

ست سوم: 20 - 25 لهستان

دو تیم به صورت پایاپای تا امتیاز 5 در این ست پیش رفتند تا اینکه ایران 6 - 5 از لهستان پیش افتاد. بازی به صوت نزدیک ادامه داشت تا اینکه ایران 8 - 7 وقت استراحت فنی اول را کسب کرد. با ورود دو تیم به زمین ایران با درخشش امیر غفور در خط سرویس، سه امتیاز متوالی را کسب نموده و 11 - 8 از لهستان پیش افتاد. با آغاز مجدد بازی با درخشش بدنورز در خط سرویس لهستان با کسب 4 امتیاز متوالی 12 - 11 از ایران پیش افتاد. با درخشش هوبر در حمله و خط سرویس، لهستان 15 - 13 پیش افتاد و در نهایت 16 - 13 وقت استراحت فنی دوم را کسب کرد.

با آغاز مجدد بازی ایران فاصله را به دو امتیاز کاهش داد، اما باز هم لهستان با به کارگیری سرعت در خط حمله، دفاع ایران را جا گذاشته و 18 - 15 پیش افتاد تا کولاکوویچ برای ایران تقاضای وقت استراحت کند. فاصله 5 امتیازی دو تیم حفظ شد تا اینکه لهستان 25 - 20 ست دوم بازی را نیز با فزونی پشتت سر گذاشت.

ست چهارم: 21 - 25 لهستان

با آغاز ست نیز باز هم لهستان با درخشش هوبر در دفاع روی تور آبشارهای ایران را یکی پس از دیگری دفاع نموده و 5 - 2 پیش افتاد. در ادامه هم فزونی لهستان ادامه داشت و 8 - 6 وقت استراحت فنی اول را کسب کرد. ایران در نهایت با درخشش موسوی و مجرد در دفاع روی تور بازی را 10 بر 10 به تساوی کشاند. لهستان همچنان با به کارگیری سرعت دفاع ایران را جا گذاشته و 16 - 14 وقت استراحت فنی دوم را هم از آن خود کرد.

با آغاز مجدد بازی عملکرد خوب لهستانی ها در زدن سرویس و دریافت های اول ادامه داشت و توانستند فاصله را به سه امتیاز افزایش داده و 21 - 18 از ایران پیش بیافتند. شب خوب لهستانی ها ادامه داشت تا اینکه 25 - 21 پیروز ست چهارم شده و در مجموع 3 بر یک پیروز بازی شد.

به این ترتیب تیم ملی لهستان با کسب دو برد و 5 امتیاز صدرنشین گروه دوم مسابقات شده و به عنوان نخستین تیم راهی نیمه نهایی مسابقات لیگ ملت های والیبال 2019 شد.

تیم ملی ایران برای برگزاری دومین بازی خود در این مرحله باید بامداد فردا (شنبه) 22 تیر ماه 1398 ساعت 5:30 به مصاف تیم ملی برزیل برود و در صورتی که این بازی را با برد پشت سر بگذارد، به عنوان تیم دوم راهی مرحله نیمه نهایی لیگ ملت ها می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل لهستان، دیدار سرنوشت ساز با برزیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل لهستان، دیدار سرنوشت ساز با برزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید