طراحی بروشور اطلاع رسانی نقش آب باران در کاهش اثرات فرونشست زمین در شهر تهران

به گزارش وبلاگ کابینت، بروشور اطلاع رسانی نقش آب باران در کاهش اثرات فرونشست زمین در شهر تهران درباره ضرورت تفکیک سیستم دفع آب باران از فاضلاب شهری در ساختمان ها از سوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران طراحی شد.

طراحی بروشور اطلاع رسانی نقش آب باران در کاهش اثرات فرونشست زمین در شهر تهران

به گزارش خبرنگاران، فاطمه صالح معاون پیشگیری و کاهش خطرپذیری سازمان با بیان این مطلب گفت: این بروشور برای اطلاع رسانی به مالکین ساختمان ها، مهندسین طراح، ناظر و مجری ساختمان و متقاضیان صدور پروانه های ساختمانی در شهر تهران طراحی گردیده است.

وی اضافه کرد: در صورت جدا نشدن لوله های آب باران از لوله های فاضلاب ساختمان، آب باران به جای نفوذ به زمین وارد شبکه فاضلاب شهری می گردد که ضمن آسیب رسانی به تأسیسات فاضلاب شهری، موجب عدم تغذیه سفره های آب زیرزمینی و تشدید مشکل فرونشست شهر تهران و خسارات ناشی از آن می گردد.

وی گفت: بر اساس آئین نامه عملیاتی و شرایط عمومی تعرفه های آب و فاضلاب سال 86 و در بخش هشتم مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان بر شبکه مجزای آب باران از شبکه فاضلاب و تفکیک لوله کشی آب باران داخل ساختمان از لوله کشی فاضلاب بهداشتی تاکید گردیده است.

صالح اضافه کرد: همچنین مطابق بند 42 از الزامات 58 گانه ذیل پروانه های ساختمانی، جداسازی سیستم جمع آوری فاضلاب از آب باران و پیش بینی اتصال فاضلاب ملک به سیستم فاضلاب شهری الزامی است.

بر اساس گزارش سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، وی توضیح داد: بر همین اساس وظایف مالکین ساختمان ها و مهندسین طراح، ناظر و مجری ساختمان در این بروشور ذکر گردیده است. این بروشور با همکاری شهرداری های مناطق 22 گانه و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طراحی بروشور اطلاع رسانی نقش آب باران در کاهش اثرات فرونشست زمین در شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی بروشور اطلاع رسانی نقش آب باران در کاهش اثرات فرونشست زمین در شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید