ظریف: چابهار می تواند به امنیت و ثبات در افغانستان، پاکستان و ایران یاری زیادی کند

به گزارش وبلاگ کابینت، وزیر امور خارجه توسعه شرق کشور را از اولویت های سیاست خارجی ایران برشمرد و با اشاره به پتانسیل های موجود در چابهار گفت: این منطقه می تواند به امنیت و ثبات در افغانستان، پاکستان و ایران یاری زیادی کند.

ظریف: چابهار می تواند به امنیت و ثبات در افغانستان، پاکستان و ایران یاری زیادی کند

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی وبلاگ کابینت، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در جهت سفرش به پاکستان توقفی در بندر چابهار داشت، در این باره به وبلاگ کابینت گفت: فرصتی ایجاد شد که قبل از سفر به پاکستان، سفری هم به چابهار داشته باشم.

وی یکی از اولویت های سیاست خارجی ایران را توسعه شرق کشور خواند و گفـت: چابهار به عنوان یکی از مهمترین امکانات کشور برای ترانزیت و ایجاد یک شبکه حمل و نقل بین المللی از یک سو و از طرف دیگر منطقه آزادی است که می تواند به توسعه این منطقه و کشور و همچنین به امنیت و ثبات در افغانستان، پاکستان و جمهوری اسلامی ایران یاری زیادی کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: تمام کوشش وزارت امور خارجه بر این است که از فرصت هایی که در این جا هست با یاری شرکای خود در جامعه بین المللی استفاده کند و خوشحالم که این فرصت را پیدا کردم بازدیدی داشته باشم تا با آگاهی بیشتری در این زمینه کوشش کنیم.

وی در سفر به چابهار از سایت پتروشیمی نگین مکران منطقه آزاد چابهار بازدید کرد.

به گزارش فارس، وزیر امور خارجه کشورمان قرار است امروز در سفر به پاکستان با مقامات عالی این کشور ابعاد مختلف مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه ای و بین المللی را آنالیز خواهد نمود.

وی اخیرا نیز سفری به ترکمنستان، هندوستان، ژاپن و چین داشت.(اینجا بخوانید)

منبع: خبرگزاری فارس

به "ظریف: چابهار می تواند به امنیت و ثبات در افغانستان، پاکستان و ایران یاری زیادی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: چابهار می تواند به امنیت و ثبات در افغانستان، پاکستان و ایران یاری زیادی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید