علت صعود 45پله ای ایران در نماگر تجارت فرامرزی

به گزارش وبلاگ کابینت، به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه خبر، حسین کاخکی مدیرکل دفتر همکاری های بین الملل گمرک در برنامه 18/30 شبکه خبر با موضوع صعود 45 پله ای ایران در نماگر تجارت فرامرزی گفت: اقداماتی که در سال های اخیر در بهبود روند ورود و خروج گمرکی اجرا شده، باعث شده تا بانک جهانی رتبه ایران را ارتقا دهد.

علت صعود 45پله ای ایران در نماگر تجارت فرامرزی

وی با اشاره به گزارش اخیر بانک جهانی گفت: بر اساس گزارش سهولت انجام کسب و کار بانک جهانی، رتبه ایران در نماگر تجارت فرامرزی نسبت به سال گذشته صعود 45 پله ای داشته است که زمان و هزینه روند صادرات و واردات، معیار بانک جهانی در این رتبه بندی است.

کاخکی گفت: بانک جهانی بر اساس برخی شاخص ها و نظر سنجی از فعالان اقتصادی و تجاری، رتبه بندی نماگر تجارت فرامرزی را انجام می دهد.

وی اضافه کرد:اقدامات گمرک جمهوری اسلامی ایران در الکترونیکی کردن فرایندهای مربوط به تجارت فرامرزی، در ارتقای نماگر تجارت فرامرزی ایران، موثر بوده است

مدیرکل دفتر همکاری های بین الملل گمرک گفت:همچنین راه اندازی سیستم جامع یکپارچه ترخیص گمرکی و دستیابی به یک سیستم پنجره واحد در ارتقای رتبه ایران نقش ویژه و اساسی داشته است.

در این برنامه همچنین، بهنام امیری سرپرست معاونت تسهیل تجاری و توسعه کاربردهای مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت: بر اساس مجموعه اقدامات اجرا شده از جمله یکپارچه سازی روند گمرکی، صندلی ایران در نماگر تجارت فرامرزی بهتر شده است.

امیری با اشاره به صعود 45 رتبه ای ایران گفت: با توجه به اقدامات اجرا شده، رتبه ایران خیلی بهتر از رتبه اعلامی بانک جهانی است.

وی گفت: گزارش بانک جهانی مربوط به سال گذشته است و در امسال، اقدامات زیادی در تسهیل صاردات و واردات اجرا شده است.

امیری اضافه کرد: در امسال به فرایند تجاری کشور اضافه کرده شده و زمان و هزینه روند صادرات و واردات، به طور چشمگیری کاهش یافته است.

وی گفت: با روند کنترل سیستمی و به کارگیری تجهیزات پیشرفته کنترلی می توانیم این صندلی را ارتقا دهیم.

سرپرست معاونت تسهیل تجاری و توسعه کاربردهای مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اضافه کرد: با بهبود سیستم اطلاعاتی و تعامل با­ همه ­ذینفعان و سازمان ها در حوزه فرایند واردات و صادرات، می توانیم زمان و هزینه را کاهش دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "علت صعود 45پله ای ایران در نماگر تجارت فرامرزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت صعود 45پله ای ایران در نماگر تجارت فرامرزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید