عوارض آلایندگی پارس جنوبی کجا هزینه می گردد؟

به گزارش وبلاگ کابینت، رئیس اداره محیط زیست شهرستان کنگان گفت: این که عوارض آلایندگی پارس جنوبی کجا هزینه می گردد جای آنالیز دارد.

عوارض آلایندگی پارس جنوبی کجا هزینه می گردد؟

به گزارش از ، رئیس اداره حفاظت محیط زیست کنگان در جمع وبلاگ کابینت این شهرستان به مناسبت هفته محیط زیست گفت: اصحاب رسانه می توانند در مطلع سازی مردم در زمینه حفاظت از محیط زیست موثر باشند.

احمد آذریار، حضور در مدارس، تعامل با انجمن های محیط زیستی و برگزاری نشست های تخصصی، برگزاری کارگاه های مختلف گونه شناسی، انتخاب محیط یار درمدارس، آموزش و توزیع کیسه برای جمع آوری زباله بین گردشگران و شهروندان، و پاکسازی ساحل و کوهستان را از جمله کارهای محیط زیست شهرستان در سال گذشته عنوان نمود.

او ادامه داد: در سفر هیات دولت به کنگان در سال 97 ساخت مرکز پایش محیط زیست برای شهرستان کنگان و عسلویه مصوب و همچنین کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا تشکیل شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کنگان، همچنین با توجه به مطالعات اجرا شده، ایجاد تصفیه خانه فاضلاب کنگان، تصفیه خانه مرکز پارس دو (کنگان) و تصفیه خانه مستقل شرکت ها و پالایشگاه های گاز را ضروری دانست و گفت: باید سواحل با مطالعه ساماندهی شوند تا آسیب های زیست محیطی کمتری داشته باشیم.

آذریار اعلام کرد: باتوجه به موقعیت ویژه شهرستان و آلاینده بودن شرکت های مستقر در آن احتیاج است که اداره محیط زیست از لحاظ زیرساختی و تشکیلاتی قوی و مجهز گردد و پاسگاه محیط بانی دریایی که جزء ساختار سازمانی است، راه اندازی گردد.

او عنوان نمود:کنگان یک منطقه آلوده است و انتظار داریم عوارض آلایندگی که به شهرستان پرداخت می گردد برای بهبود امکانات و تجهیزات محیط زیستی و سلامت مردم هزینه گردد و این که این بودجه در کجا هزینه می گردد، قابل آنالیز و تامل است.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان کنگان با بیان اینکه محیط زیست متناسب با توسعه صنعتی منطقه، توسعه نیافته است، گفت: شرکت های مستقر در منطقه باید به مسئولیت های اجتماعی خود بهتر عمل نمایند.

آذریار، نبود زیرساخت های لازم برای آنالیز پایش آلودگی هوا، صدا، آب، خاک و دریا را یکی از مسائل محیط زیست کنگان دانست و اضافه کرد: انتظار داریم مسئولان شهرستان، استان و همچنین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی این مسائل را پیگیری نمایند.

او عنوان نمود: در آینده طرح محله سبز، منطقه شکارممنوع، طرح پژوهشی و مطالعاتی دریا و توسعه 20هکتاری فضای سبز در کنگان اجرا می گردد.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان کنگان از مسئولان سازمان منطقه ویژه مالی وانرژی پارس خواست توسعه شهرها و روستاهای اطراف این منطقه را در چشم انداز خود مطالعه کند.

آذریار گفت: امیدواریم با درایت و برنامه ریزی مشکل پسماند این منطقه صنعتی نیز در آینده نزدیک حل گردد.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "عوارض آلایندگی پارس جنوبی کجا هزینه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض آلایندگی پارس جنوبی کجا هزینه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید