فاکس نیوز؛ آمریکا آسمان شمال شرقی سوریه را به روی ترکیه بست

به گزارش وبلاگ کابینت، یک مقام آمریکایی در مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز از ممنوعیت ورود هواپیماهای ارتش ترکیه به حریم هوایی شمال شرقی سوریه اطلاع داد.

فاکس نیوز؛ آمریکا آسمان شمال شرقی سوریه را به روی ترکیه بست

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کابینت، یک مقام آمریکایی در مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز خاطرنشان کرد هواپیماهای ترکیه ای از این پس اجازه نخواهند داشت در کنار هواپیماهای ائتلاف خودخوانده تحت رهبری آمریکا در شمال شرقی سوریه پرواز نمایند.

این مقام آمریکایی که فاکس نیوز از وی نامی نبرده، همچنین اعلام نموده است که ترکیه از مرکز عملیات مشترک هوایی کنار گذاشته شده و از این پس اطلاعات دریافتی از پهپادهای گشت و شناسایی ائتلاف در اختیار نیروهای ترکیه ای قرار نخواهد گرفت.

همزمان با خروج نیروهای آمریکایی از مناطقی در شمال شرقی سوریه، ارتش ترکیه نیروها و ادوات نظامی خود را در مرز این کشور با سوریه مستقر نموده و آماده است تا به مواضع شبه نظامیان کُرد متحد آمریکا حمله کند.

خروج نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه که به عنوان چراغ سبزی برای اقدام نظامی ترکیه علیه کُردهای متحد آمریکا قلمداد شده، مخالفت نمایندگان ارشد کنگره آمریکا را به دنبال داشته و آنها در مورد پیامدهای این تصمیم به ترامپ هشدار داده اند. سناتور جمهوری خواه لیندزی گراهام نیز ترکیه را تهدید نموده است که در صورت اقدام نظامی در شمال شرقی سوریه، با تحریم های سخت روبرو خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فاکس نیوز؛ آمریکا آسمان شمال شرقی سوریه را به روی ترکیه بست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاکس نیوز؛ آمریکا آسمان شمال شرقی سوریه را به روی ترکیه بست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید